• דף הבית / בלוג /אריחים מצוירים – כיצד לשלב אותם בעיצוב של חנות
   

27

Jun

אריחים מצוירים – כיצד לשלב אותם בעיצוב של חנות

כשאנחנו פותחים חנות חדשה או מבקשים לעצב מחדש את החנות שברשותנו, אנחנו מחפשים אלמנטים שיתאימו לאופי החנות ויעזרו לנו למשוך לקוחות. אנחנו משתמשים בגישות עיצוב שונות אשר מוכרות בעולם המכירות והשיווק ומטרתן להעניק ללקוח חווית קנייה אשר תמשוך אותו לחזור אלינו שוב, וכן אנחנו משתמשים בגישות עיצוב שמיועדות להעניק לחנות שלנו אופי מיוחד, אופי שמתאים לסוג המוצרים אותם אנחנו מבקשים למכור, סוג הקהל אליו אנחנו פונים וכן השם שאנחנו מבקשים ליצור לעצמנו בתחום.

לשם כך, אנחנו נשתמש באלמנטים שונים שמתאימים לעיצוב החנות, למשל אמצעי תאורה מתאימים, ריהוט ייחודי, צבעי קיר שמתאימים לסגנון שלנו, כמו כן אנחנו נשתמש בפריטי עיצוב שונים ונדע למקם את הריהוט ושאר החפצים בצורות שגם יאפשרו ללקוחות שלנו ליהנות מאותה חווית קנייה, גם יאפשרו לנו למכור יותר וכן יצרו עיצוב ייחודי במקום.

דוגמא טובה לאחד מהפריטים שיכולים להשתלב ולעזור לנו בבניית סגנון עיצוב ייחודי לחנות שלנו, הם אריחים מצוירים. לכאורה נדמה שמדובר בפריט שמתאים לעיצוב הבית בלבד. אנחנו יכולים לראות אנשים משתמשים באותם אריחים מצוירים לצורך חיפוי קירות או רצפה במטבח, סלון, וחדרים אחרים, אך גם במגוון רחב של חנויות אנחנו נמצא שימוש נרחב באריחים אלו, בוודאי כשהם מבקשים לסמל דבר מסוים.

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של אריחים מצוירים בדוגמאות שונות, החל מדוגמאות שניתן לעצב לפי בקשה אישית, בין היתר אריחים עם ציורים שקשורים לבית העסק, למשל אריחים שכוללים את לוגו החברה ועוד, אך גם אריחים מסוגים אחרים עם ציורים רגילים שיכולים להתאים לכל חנות מהסוג שלנו. בחלק הבא של המאמר נבחן כיצד בוחרים אריחים והיכן רצוי להתקין אותם.

כיצד בוחרים אריחים מצוירים לחנות

כשאנחנו בוחרים אריח מצויר, בדיוק כמו שאנחנו בוחרים כל פריט אחר של עיצוב, חשוב שאנחנו נשים לב, שהוא מתאים למה שאנחנו רוצים להציג בחנות, למסר שאנחנו רוצים להעביר, מבחינה שיווקית ותדמיתית. לכן אם אנחנו חנות של מוצרי ילדים אז נעדיף אריחים עם ציורים שקשורים לילדים, בחנויות בגדים נעדיף אריחים שמתאימים לגיל הלקוחות שלנו וכן גם בחנויות אחרות. ההתאמה צריכה להיות מלאה על מנת שלא נפספס אותה. ההתאמה צריכה להיות מבחינת הסגנון אך גם מבחינת הצבעים והגוונים.

כשאנחנו בוחרים אריחים מצוירים, כמובן שעלינו להתייחס לאיכות הציור והצביעה, הם צריכים להיות ברורים ועמידים, אחרת אנחנו נאלץ להחליף אותם לעיתים קרובות שכן הם עלולים לפגוע בעיצוב של המקום. אנחנו צריכים גם להקפיד שלא מדובר בציור מורכב מדי או פשוט מדי, ציור שיהיה קל להבין אותו אך שיעניק לכל מי שנכנס אליו תחושה ייחודית ושונה ממקומות אחרים.

נקודה אחרונה קשורה למיקום בו נתקין את האריחים, מאחר ומדובר בחנות והמטרה של כל פריט בחנות היא לשווק ולמכור, הרי שהנראות חשובה לא רק מבחינת איכות אלא גם מבחינת מיקום. האריחים צריכים להיות ממוקמים במקום מרכזי ובולט, שיהיה ניתן להבחין בהם בצורה ברורה.

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן