• דף הבית / בלוג /מנורות – כשמעצבים מקום בילוי צריך לבחור במנורות המתאימות
   

26

Jan

מנורות – כשמעצבים מקום בילוי צריך לבחור במנורות המתאימות

נדמה שמאז ומתמיד, עוד מימי הסלונים במאות הקודמות ועד לאולמות אירועים, מועדונים ודיסקוטקים,  כאשר נפתחו מקומות בילוי שונים הם זכו לעיצוב ייחודי אשא נועד לאפיין את המקום. הרעיון היה שהעיצוב במקום הוא המסר, הוא האופי של המקום. לכן כל פריט וכל אלמנט ששילבו במקום היו לו שתי מטרות, המטרה הראשונה היתה לבצע את ייעודו והמטרה השניה, להשתלב בעיצוב של המקום ובאופי שביקשו לתת לו.

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות רבות, החל מריהוט, צבעים,חיפויים, מפות וכיסויים, במות, אמצעי הגברה ועוד. דוגמא טובה לכך שאנחנו נתייחס אליה הן מנורות. כמעט בכל מקום שמחשיב את עצמו ומעוניין לתת לעצמו הגדרה ייחודית של אופי, בוחר במנורות עם עיצוב מיוחד, עיצוב שיכול גם להתאים למקום וגם ליצור תאורה מתאימה לאופי המקום. בדומה לריהוט או לצבע על הקירות, כך מנורות ובכלל אמצעי תאורה שונים, תופסים מקום מכובד בהגדרת המקום מבחינת האופי שלו.

ניקח למשל מקום בילוי שמבקש למכור את עצמו כמקום אינטימי, סביר להניח, שהוא לא ישתמש בפלורוסנטים חזקים אלא בספוטים קטנים או נורות חלשות אחרות, שמעניקות תאורה אינטימית ורומנטית במקום. סביר להניח שבמקום גם ישתמשו בנברשות קטנות וצנועות, אשר לא יבלטו יותר מדי, שכן הכוונה היא לא להפוך את המנורות ל"כוכבות" של המקום אלא רק להשתלב בו, ביחד עם פריטים אחרים. כך מעניקים אופי והגדרה למקום.

לפני שנציג כאן מספר דוגמאות של מנורות שיכולות להתאים לעיצוב מקומות בילוי, חשוב להבין מדוע הן בכלל משמעותיות לשם כך. יש לכך שני הסברים פשוטים, ראשית, מעצם תפקידן כמנורות שמאירות את המקום, הרי שיש להן השפעה כיצד הוא ייראה ומה אנשים יחשבו עליו. אם מתקין מנורות במקומות מסוימים, ספציפיים, זה מה שהם יראו וזה מה שהם יחשבו עליו. שנית, מנורות כשלעצמן, נמכרות בעיצובים שונים, גדלים וצורות מגוונות. כך משלבים אותן כחלק בלתי נפרד בעיצוב המקום.

דוגמאות של מנורות לעיצוב מקומות בילוי

מן הסתם, אנחנו צריכים להתאים את המנורות לסוג המקום ולעיצוב שאנחנו רוצים להעניק לו. עם זאת, ברוב המקומות נהוג להשתמש במנורות קיר או תקרה ולא במנורות רצפה, מהסיבה הפשוטה, שזה גם פוגע בעיצוב וגם מפריע בתנועה.

כאמור אם אנחנו רוצים ליצור אווירה אינטימית ורומנטית, נשתמש בספוטים עדינים בתוך נישות של תקרה נמוכה, כמו כן נוכל להשתמש במנורות שמזכירות פנסי רחוב מהסגנון הישן או מנורות בעששית כמו שהיה נהוג להשתמש בבתים ישנים. אופציה נוספת היא תאורת LED עדינה. תאורה זו מתאימה למועדונים קטנים, בתי קפה וגני אירועים.

 

לעומת זאת אם אנחנו מחפשים תאורה יותר מסחרית, יותר גדולה וכבדה, אז נשתמש במגוון מנורות כבדות, בפרט פלורוסנטים אשר מאירים בצורה רצינית, תאורה כזו מוכרת לנו בעיקר במשרדים אך אפשר להשתמש בה גם במועדונים וכן באולמות אירועים גדולים. 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן