• דף הבית / בלוג /עשה זאת בעצמך - התקנת זרוע לטלויזיה על קיר גבס
   

27

Jun

עשה זאת בעצמך - התקנת זרוע לטלויזיה על קיר גבס


אנחנו רוצים ליהנות ממיטב הטכנולוגיה ולהשתמש במתקנים ייעודיים לתליית מסכי טלוויזיה. אין ספק שמדובר בפתרון נוח במיוחד, אסתטי וגם כזה שחוסך לא מעט מקום בבית ואת הצורך להשתמש במדף, שידה או שולחן מיוחד. יחד עם זאת, רבים הם האנשים שנרתעים משימוש במתקן טלוויזיה כשמדובר בקירות גבס – האמנם הם פועלים נכון?


טלויזיה תלויה על הקיראפשר – אך בזהירות


ובכן, אין לנו אלא להודיע להם קבל עם ועולם: קירות גבס הם אמנם מאתגרים, אך לחלוטין מאפשרים לנו לתלות את המסך בעזרת מתקן תליה ייעודי – כשעושים זאת נכון. הנה כמה דרכים בהם תוכלו לתלות את הטלוויזיה בעזרת מתקן – לגמרי בעצמכם.


לפני הבניה


אם אתם נמצאים בשלב האידיאלי בו הבניה טרם החלה אך אתם יודעים שהיא תהיה מורכבת מקירות גבס – תוכלו לפתור את הבעיה בקלות.
קיר הגבס בנוי ממסלולים המותקנים בגג וברצפה, ומניצבים המותקנים בתוך המסלולים הללו – מהרצפה לגג. המרחק בין הניצבים השונים הוא בין 40-60 ס"מ. במידה ואתם יודעים היכן אתם רוצים למקם את הטלוויזיה, תוכלו לחבר בין הניצבים פלטת עץ (לפני סגירת הגבס, כמובן) ולאחר תום הבניה – לחבר את הזרוע לטלוויזיה  אל תוך הקיר, כל הדרך אל דיקט העץ שהתקנו, שיחזיק את המתלה בבטחה.


על קיר בנוי


אם הקיר בנוי, כמובן שלא נוכל לשבור אותו כדי להכניס פלטת עץ לתוכו. במצב כזה, יש כמה פתרונות יעילים ופשוטים:


שימוש במתלה בעל זרועות ארוכות

מתקן המיוצר עם זרועות התקנה ארוכים יוכל להיתלות על הניצבים הקיימים מתחת לשכבת הגבס. את הניצבים תוכלו לאתר באמצעות מגנט חזק (שכן הם עשויים ממתכת), או פשוט למדוד באופן ידני – כל פלטת גבס מחוברת עם ניצב, בכל 1.2 מטרים. את הניצב הנוסף, נוכל למדוד אחרי 40-60 ס"מ – החדירו מסמר קטן ובדקו האם הוא נתקע – אם כן – הצלחתם לאתר את הניצב!


התקנת פלטת עץ

גם אם הקיר כבר בנוי, עדיין נוכל להשתמש בפלטת עץ, אך הפעם בחלק החיצוני של הקיר. כל שנצטרך לעשות הוא לצבוע את הפלטה בצבע הקיר ולהתקין את הפלטה בעזרת דיבלים לקיר הגבס בארבעת הפינות וכן במרכז. שימו לב שפלטת העץ שלנו חייבת להיות מוחזקת לפחות לניצב אחד.


חיתוך הקיר

אם אתם יודעים בדיוק היכן אתם רוצים להתקין את הטלוויזיה, בעל הבית שלכם מאשר את הצעד (או שאתם מאשרים לעצמכם, אם הנכס שייך לכם...) – תוכלו לחתוך את פלטת הגבס במלבן הייעודי המדויק לגודלה של הטלוויזיה, להתקין פלטת עץ ברווח שנוצר, ומאחוריה להתקין שוב את קיר הגבס. כדי שהסגירה תהיה מושלמת, חשוב לבצע חיתוך מדויק ולהכניס את פלטת הגבס ממש כמו פאזל.
גם אם יש ברשותכם קיר גבס – לא מדובר בגזירת גורל. עדיין תוכלו ליהנות מתליה מתקדמת ונוחה. בהצלחה!

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן