עיצוב סביבת עבודה בייתית

ייצור סביבת עבודה ביתית היא לא משימה פשוטה כפי שנדמה לנו

עבודה בבית היא משימה לא פשוטה כמו שמי שלא התנסה בה עשוי לחשוב. מצד אחד, אי אפשר להתכחש ליתרונות העבודה מהבית, שהיא נוחה וגמישה מבחינת שעות ותכנון יום ומאפשרת לנו לעבוד בתנאים ובצורה שמתאימה לנו. מצד שני, הבית שלנו מלא גירויים והסחות דעת ולא כל אחד יכול לעבוד בצורה מוצלחת מהבית. בשביל להגדיל את הסיכויים שלנו להצליח במשימה הזאת, אחד המפתחות הוא לייצר חדר עבודה איכותי שיהווה סביבת עבודה ביתית וסטרילית שתפריד אותנו מהגירויים של שאר הבית.

כיצד ניתן ליצור חדר עבודה שיפריד אותנו מהבית וייתן לנו סביבת עבודה סטרילית?

סביבת עבודה ביתית, כפי שהסברנו, חייבת להיות מופרדת ומובדלת משאר הבית שלנו בצורה איכותית כך שלא נתפתה לכל אחד מהגירויים שימנעו מאתנו לעבוד. כך למשל מומלץ בהחלט לתכנן את חדר העבודה בחדר מבודד או אטום של הבית, כך שרעשי הבית לא יפריעו לנו. בנוסף, כדאי מאוד לחשוב על דרך לבודד את חדר העבודה שלנו מגירויי הבית בצורה מלאכותית – לדוגמה, אם ניצור מערכת מוזיקה איכותית בחדר העבודה שתאפשר לנו להתרכז אך ורק בעבודה שלנו. הגורמים שאותם כדאי לנו להוציא מחדר העבודה הם הטלוויזיה, ובהנחה שהמחשב שלנו הכרחי לעבודה שלנו – כאן מדובר בסופו של דבר במשמעת העצמית שלנו.

חדר עבודה איכותי חייב להיות מעוצב בקפידה ובחכמה

 

המפתח של ייצור סביבת עבודה ביתית איכותית מבחינת עיצוב הוא איזון. האיזון הזה חייב להיות איזון בין שטח נעים לעין ונעים לשהייה מספיק כדי שנרגיש תחושה של מרחב עבודה איכותי, תומך ומעודד יצירתיות, לבין יצירת עיצוב ניטרלי מספיק כך שלא יהיו גירויים שיסיחו את דעתנו מהעבודה. האיזון הזה מושג אם אנחנו יוצרים אלמנטים פשוטים יחסית ודקורטיביים מספיק, כמו לדוגמה שטיחים מקיר לקיר, תמונות או קישוטים פשוטים ונעימים לעין אך לא מסובכים יתר על המידה, ושימוש בצבעים עמוקים וחלקים. מבחינת ריהוט, כדאי לשמור את ריהוט חדר העבודה נוח מספיק בשביל לעבוד אבל לא מספיק כדי שנוכל לנמנם עליו – אנחנו צריכים לשמור על מתח בעבודה שלנו.

 המאמר באדיבות בן פישמן - אדריכלות ועיצוב פנים, לקריאת מאמרים נוספים - בן פישמן - בלוג בתפוז

  • סביבת עבודה בבית -קמן עיצוב ולייף סטייל

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן