היכן כדאי ללמוד אדריכולת

להיות אדריכל זה לשלב בין חזון ויצירתיות 

מקצוע האדריכלות הוא אחד המקצועות הנחשקים והחשובים ביותר בחברה שבה אנחנו חיים. הסיבה לכך היא פשוטה – האדריכל יוצר בניינים ובתים, וכך למעשה הוא משלב מימד של יצירתיות ושל חזון, וממד של יעילות ושל תכנון אפקטיבי שממלא את הצרכים של כל אחד ואחד מאתנו. האדריכל יוצר חזון למראה ולתכנון בניין, וכשהחזון הזה מתגשם בצורה של פרויקט בנייה כזה או אחר – יצירת האמנות של הארכיטקט למעשה נוצרת יש מאין. בהתחשב במידת הרלוונטיות והחשיבות של מקצוע האדריכל, השאלה המתבקשת היא פשוטה – איפה כדאי ללמוד אדריכלות, וממה מורכבים הלימודים?

איפה כדאי ללמוד אדריכלות? סקירה על אפשרויות הלימודים השונות בארץ

כמה וכמה מוסדות אקדמיים בארץ מלמדים את מקצוע האדריכלות, אם כי חלקם עושים זאת בגישה מעט שונה מהגישה הסטנדרטית. לימודי האדריכלות הקלאסיים במתכונת אוניברסיטאית נלמדים בשלוש אוניברסיטאות – הטכניון, תל אביב ואריאל. באופן מסורתי, מסלול הלימודים של הטכניון נחשב כאיכותי וכמוביל במקצועות התכנון והבנייה, וגם בלימודי האדריכלות המצב דומה. אפשרויות נוספות שכדאי לנו לשקול כשאנחנו שואלים איפה כדאי ללמוד אדריכלות הן מכללות שונות, שבראשן האקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל – שתוקפת את מקצוע האדריכלות מהזווית האומנותית והיצירתית שלו, עוד יותר מהמחשבה המתמטית וההנדסית המקיפה שהוא דורש. מתכונת הלימודים, באופן כללי, היא חמש שנים בכל מוסדות הלימוד, כשבכדי לעבוד כאדריכל מורשה נדרשת גם התמחות של כמה וכמה שנים (שלוש לרוב).

אדריכלות היא מקצוע שאף פעם לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח בו

 

אחד הדברים הייחודיים ביותר למקצוע האדריכלות הוא ההישגים אליהם ניתן להגיע בזמן קצר יחסית, אם אנחנו יצירתיים מספיק ואם אנחנו שואבים מספיק את הסביבה שלנו. אדריכלים שראו עולם ושספגו השפעה רחבה של סגנונות שונים, לומדים את המקצוע שלהם טוב ומסוגלים להגיע להישגים עוצרי נשימה זמן קצר לאחר לימודיהם. בנוסף, את לימודי האדריכלות ניתן להמשיך גם לתואר שני ואפילו לתואר דוקטור, כשאת לימודי התואר השני ניתן לערוך באוניברסיטת תל אביב ובטכניון, ואילו את הדוקטורט ניתן לעשות רק בטכניון או מעבר לים.

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן