מאמרים

מידע מקצועי ומאמרים מעולם העיצוב. כאן תוכלו לקבל טיפים ורעיונות לעיצוב ושיפוץ הבית וסביבתו.

שער חשמלי לעסק

שער חשמלי לעסק

שער חשמלי יכול להיות בחירה טובה לכל מקום, גם למגזר הפרטי וגם למגזר העסקי. אם יש לכם עסק כדאי שתשקיעו גם בו ותרכשו שער חשמלי הולם. 

קרא עוד

אם אתם מחפשים דלתות פנים לביתכם, לבטח נתקלתם במונח פרזול, ואולי אתם תוהים ביניכם ובין עצמכם מה משמעות המונח, ומה זה אומר לגביכם בתהליך בחירת הדלת. ובכן, פרזול הוא מונח גג המתייחס לרכיבי עיצוב מתכתיים המשמשים כרכיבים פונקציונליים בפריטי עיצוב גדולים יותר. כך למשל, בהזמנת דלת פנים, פרזול הדלת יכלול את פתח המנעול, את הידית, את הצירים, את המנעול עצמו ואת מעצור הדלת. בהזמנת דלתות מעוצבות, תוכלו לשלב רכיבי מתכת נוספים כדוגמת פסי ניקל הנמתחים לאורך או לרוחב הדלת, אם כי רכיבים מתכתיים אלה הם אינם רכיבים פרזול, שכן אין להם כל תפקיד פונקציונלי, והם משמשים לעיצוב הדלת בלבד.

קרא עוד


עיצוב המטבח – כך תעשו זאת בצורה חכמה

עיצוב המטבח – כך תעשו זאת בצורה חכמה

אין ספק שהחלק החשוב ביותר בכל בית זה המטבח וזאת למרות שאולי אתם מבלים דווקא שעות ארוכות בסלון מול הטלוויזיה. העניין הוא שהמטבח זה המקום שבו אתם רוקחים את המטעמים שלכם ובסופו של דבר מה שמחבר ביניכם ויוצר את המשפחה שאתם זה, בין היתר, האוכל שאתם אוכלים. לכן ברור מדוע אתם רוצים שיהיה לכם מטבח מקסים וכדאי לדעת שהדבר החשוב ביותר הוא לשלב בין עיצוב המטבח ובין הפרקטיות שלו.

קרא עוד

חלונות אלומיניום מעוצבים - האלמנט שישדרג לכם את מראה המטבח

חלונות אלומיניום מעוצבים - האלמנט שישדרג לכם את מראה המטבח

השאלה איך תרצו שהמטבח שלכם בבית ייראה זו לא שאלה פשוטה ורבים מאיתנו מתחבטים בנושא הזה לא מעט. אנחנו רוצים, מצד אחד, שהמטבח ייראה כפרי, משפחתי וכמה שיותר חמים אך מצד שני רבים מאיתנו ירצו גם לשלב בו אלמנטים כמה שיותר מודרניים

קרא עוד

יתרונות עיצוב חדר הילדים באמצעות פרקט

יתרונות עיצוב חדר הילדים באמצעות פרקט

רצפת הבית הינה חשובה מאוד ממספר בחינות. לרוב, בוחרים אנשים ריצוף רגיל, שאולי איכשהו אפשר לשלב עם שאר הבית, ואז מסתירים אותו עם שטיח או כל דבר אחר. נוסף לכך, ריצוף רגיל הוא קשה לטיפול, קשה לאחזקה ומאוד פגיע, והטיפול בו גם יקר. פתרון טוב מאוד שמונע מכם סיבוכים עם המון דברים, הוא התקנת פרקט שמיוחד לעיצוב הבית שלכם. לפרקט יתרונות רבים, ובתים רבים בישראל כבר עברו לשימוש בפרקט.

קרא עוד

התאמת ריהוט משרדי לריצוף המשרד

התאמת ריהוט משרדי לריצוף המשרד

הריהוט תופס חלק חשוב ומרכזי מאד בכל חלל, בין אם בבית הפרטי ובין אם במשרד. ריהוט משרדי מסוגנן יכול "להקפיץ" באופן משמעותי את המרחב כולו ולתרום לאווירה שבו. השוק מציע כיום מגוון רחב של רהיטים המתאימים למשרדים, כאלה המצליחים לספק מענה מושלם לכל צורך ולהשתלב נהדר לצד האלמנטים האחרים שבהם.

קרא עוד

הכנת החדר לתינוק החדש

הכנת החדר לתינוק החדש

בואו של ילד חדש לתוך חיינו מרגשת כל פעם מחדש, ומביאה עמה בשורה של התחדשות והרבה אהבה עבור החבר החדש במשפחה. מלבד הציפייה וההשתוקקות לאחוז ברך הנולד, ישנם מספר דברים שצריך לתכנן לפני בואו לעולם

קרא עוד

4 מיתוסים על עיצוב חדרי תינוקות

4 מיתוסים על עיצוב חדרי תינוקות

עומד להוולד לכם תינוק? בשעה טובה! אתם מצטרפים כעת לקהילה גדולה מאוד של הורים לעתיד, שבין קריאת הספרים לאיך להיות הורים טובים, לבין בדיקות ההריון השונות, כנראה עסוקים יותר מכל בעיקר בסידור הקן, והכנת החדר לנסיך הקטן המיועד. במיוחד עבורכם, אספנו כאן 5 מיתוסים על עיצוב חדרי תינוקות שהגיע הזמן לשבור.

קרא עוד

איך להתאים חלונות לחלל חדרי הבית?

איך להתאים חלונות לחלל חדרי הבית?

חלונות, מלבד היותם מתווך בין פנים הבית לסביבת החוץ, מאפשרים מעבר של אור, אוויר, ומבודדים מפני לכלוך ורעשים. חדרים בחלל הבית נבדלים אחד מהשני בשימושם השונים, ועל כן נדרשת התאמה של החלון לשימושו.
כיצד להתאים חלונות לחלל חדרי הבית? על כך במאמר הבא 

קרא עוד

פרופילי אלומיניום לעצב את פנים החלל בצורה חכמה

פרופילי אלומיניום לעצב את פנים החלל בצורה חכמה

בשנים האחרונות עיצוב חללים הפך להיות פופולארי מאוד בבתים רבים, יש כאלה המסתפקים ברצפת פרקט, וילון וטפט כדי לשדרג את החלל, ויש כאלה, אמיצים יוצר, שמוכנים להתנסות בשילובים חדשים ומעניינים בין חומרים מודרניים לטבעיים, ולתוצאות יפיפיות ויוקרתיות, ובמחיר אטרקטיבי
כיצד פרופיל אלומיניום משיג את המטרה? 

קרא עוד

מספר טיפים לעיצוב פנים של חלל קטן

מספר טיפים לעיצוב פנים של חלל קטן

ריבוי האוכלוסין, משבר הדיור, הצפיפות בערים ושיקולים כלכליים – כל אלה ועוד גורמים להתכווצות מתמדת של חללי המגורים והעבודה שלנו. עובדה זו מציבה בפנינו אתגר לא פשוט בגזרת עיצוב הפנים. בהקשר של עיצוב, אין ברירה אלא להודות שהגודל כן קובע ובעת עיצוב חלל קטן יש לתת את הדעת גם למידותיו. אם אתם עובדים במשרד קטן מאוד,  גרים בדירה קטנה, או שאתם נדרשים לעצב "חלל מאותגר מידתית" - רצוי שתעצבו אותו "נכון”. עיצוב נכון של חלל קטן מתאפשר תוך שמירה על מספר כללים.

קרא עוד

כיצד לשפץ את הבית ליקרינו הסיעודיים

כיצד לשפץ את הבית ליקרינו הסיעודיים

הרבה אנשים מגיעים לגיל המבוגר וצריכים להסתגל לשינויים נפשיים, פיזיולוגיים הן ברמה המנטלית והן ברמה התקשרותית. כמו כן הרבה מבוגרים הופכים להיות סיעודיים מה שמצריך מחברי המשפחה לעשות שיפוץ לבית כך שייתן את התנאים הנצרכים למצב החדש

קרא עוד

עשה זאת בעצמך - כלי עבודה שחייב שיהיו לך

עשה זאת בעצמך - כלי עבודה שחייב שיהיו לך

אנשים רבים נרתעים מהרעיון של להחזיק כלי עבודה בבית, מהסיבה הפשוטה שהם אינם בטוחים כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה. לעשה, רוב כלי העבודה שקיימים היום בשוק אינם דורשים מיומנות מיוחדת, אלא מספיק להחזיק בידע בסיסי על מנת לתפעל אותם בצורה הנכונה. במקום לקרוא לאיש מקצוע בכל פעם שהמדף נופל או שהצבע על הקיר מתקלף, ניתן לפתור את הבעיה בצורה עצמאית ללא שום קושי ממשי. היום ניתן למצוא באינטרנט את כל הידע והמידע הדרוש, על מנת להשתמש בכלי עבודה בסיסיים ולבצע בצורה עצמאית כל עבודת אחזקה שוטפת.

קרא עוד

לחזור לכפר- על טרנד עיצוב הבית הכפרי

לחזור לכפר- על טרנד עיצוב הבית הכפרי

אחד הטרנדים השולטים במספר השנים האחרונות בתחום עיצוב הבית הוא הסגנון הכפרי- החזרה לכפר.  אם עד לתחילת העשור האחרון העיצוב האקלקטי והמודרני עם הקווים החדים היה מכתיב הטרנדים, הרי שהיום ובמספר השנים האחרונות הרצון הוא לחזור לחמימות, למעטפת. לכך שהבית הוא המקום המחבק והבטוח בסוף יום עמוס ומלא בגירויים. מתוך הרצון למקום של שקט, מגיעה החתירה חזרה לסגנונות השקטים, הקלאסיים והחמים שלעולם, למעשה, לא נס ליחם. 

קרא עוד

כל הטיפים לעיצוב גינות ונוי נכונים

כל הטיפים לעיצוב גינות ונוי נכונים

כשאתם רוצים להשקיע בגינת הבית שלכם, ולהפוך אותה למרחב חיצוני איכותי ביותר שממנו תיהנו במידה המשמעותית ביותר לאורך זמן רב, אתם צריכים לדעת כיצד לעשות זאת נכון. עיצוב גינות הוא לא עניין של מה בכך, ובכדי לבצע אותו על הצד הטוב ביותר נדרשת השקעה לא מבוטלת – השקעה של זמן ושל מאמץ במטרה להשיג את המטרות האסתטיות הטובות ביותר, בד בבד עם פרקטיקה ונוחות איכותית מהגינה שלכם.

קרא עוד

עיצוב בר יוקרתי

עיצוב בר יוקרתי

היום ניתן למצוא רק באזור המרכז, ובתל אביב בפרט, כמות עצומה ובלתי נתפסת של בארים ופאבים שונים בעלי קונספטים שונים וכמובן עיצוב משתנה ממקום למקום. חשוב להבין כי ההבדל בין הברים ורמת הפופולאריות של בר אחד על פני בר אחר, אינה נעוצה דווקא במבחר האלכוהול שאותו העסק מציע ללקוחותיו. 

קרא עוד

כיצד בוחרים ומתאימים דלתות פנים

כיצד בוחרים ומתאימים דלתות פנים

בין שמדובר בבית עסק ובין מדובר בביתנו הפרטי, התחדשות היא דבר מבורך ולכן מומלץ לעתים לשפץ או לעצב מחדש את החללים השונים כדי להעניק לביתנו או העסק שלנו מראה חדש

קרא עוד

מאז ומעולם אנשים דאגו להכניס אל ביתם פרחים מכל מיני סוגים ובכל מיני גוונים. פרחים שהשרו אווירה חגיגית וריחנית של הטבע ומראהו היפהפה. אם עד לפני מספר שנים זרי הפרחים שימשו בעיקר לארוחות חג וכמתנות למארחים, לאנשים החוגגים ימי הולדת וכמחווה רומנטית, כיום יותר ויותר אנשים מזמינים סידורי פרחים בהתאמה אישית למטרת השלמת המראה הסגנוני אסתטי בביתם.

 

 

קרא עוד

עיצוב הגינה – דק מעץ

עיצוב הגינה – דק מעץ

אין דבר נפלא וכיפי יותר מאשר לארח אורחים בגינה מלבלבת ופורחת בינות לעצים וצמחים מטפסים על גבי כר דשא נעים ורך. האמנם? מי לא מכיר את התחושה המעקצצת כאשר קצות הדשא דוקרים את הקרסוליים וחרקים מתעופפים משאירים סימנים אדומים מגרדים.

קרא עוד

החשיבות של עבודות איטום גדולה וזאת משום שאיטום נכון מונע מצבים של חדירת נוזלים לבית, הרס קירות וחלקים נוספים במבנה וכמובן ירידה בשווי הבית. 

קרא עוד

חשיבותו של פילטר מים לבית ולעסק

חשיבותו של פילטר מים לבית ולעסק

נכון להיום, מספר הבתים הבוחרים להתקין פילטר מים על מנת לסנן את מי השתייה בביתם או בבית העסק בו הם עובדים הוא גדול מאוד ואף ממשיך לצמוח עם הזמן וזאת בעקבות הבנת חשיבותו של פילטר מים מסוג זה ובתרומתו לבריאות הסובבים אותם ובכלל

קרא עוד


חדר העבודה שלכם – כאן הכל מתחיל

במציאות של היום, לא מעטים האנשים אשר עובדים מביתם. תחילה, ניתן לחשוב כי ניתן לעבוד מכל פינה בבית, וכך תקופה ארוכה העובדים מהבית נודדים מהמטבח, אל הסלון, אל המיטה בחדר השינה – ופשוט לא מוצאים מנוח וסביבת עבודה נוחה. 

 

קרא עוד

רוצים לשדרג את הגינה? התאימו לה ריהוט לגן

לפעמים הפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל, לעומת זאת בפעמים אחרות, יש להחליף את הפרטים הגדולים כליל, כדי ליצור את האווירה הנכונה בחצר. אם ברצונכם לשדרג את הגינה שלכם מן הקצה אל הקצה, הבשורה המשמחת היא שכל שתצטרכו הוא להתאים לה ריהוט גן. איך עושים זאת נכון? זו כבר שאלה אחרת, אך בשביל זה אנחנו כאן.

קרא עוד


כך תשדרגו את הגינה ואת הארוחה שלכם

מידי פעם אנו מרגישים שאנחנו רוצים שינוי. במידה ויש לכם דירת גן או בית פרטי עם גינה – שדרוג הגינה הוא פרוייקט שכיף לעשות ואין ספק כי התוצאות שלו יסבו לכם הנאה למשך שנים רבות.

קרא עוד

כך תבחרו ברזים מעוצבים לבית ולמטבח

כדי לבחור ברזים מעוצבים לבית חשוב להתאים בין עיצוב הכיור למראה הברז. אם לא מתכננים להחליף את הכיור, חשוב לבחור בברז יוקרתי ואיכותי המתאים לכיור המעוצב, הן מבחינת המראה והן מבחינת הגובה והמידות

קרא עוד

מטבח מותאם אישית

מטבח הבית המהווה את "לב ליבו הפעיל" של כל בית, הינו חלק הכרחי כאשר עוסקים אנו בעיצוב ראוי ונכון של חללי הבית השונים. ההתחלה בעיצוב חלל המטבח, מהווה התחלה נכונה וטובה לעיצוב מושלם של כלל חללי הבית השונים בהתאמה מדויקת ונכונה לחלל זה.

קרא עוד

ליטוש שיש למטבח

ישנן דרכים רבות לשדרג את מראה המטבח. בין אם מדובר בהוספת אלמנטים עיצוביים מיוחדים, ובין אם מדובר בליטוש ושיפוץ של פריטים קיימים, אין ספק שאם אנו רוצים ליהנות ממטבח אטרקטיבי ויפה

 

קרא עוד


מה היא מוזאיקה ?

המילה מוזאיקה מתארת בעבורנו מושג עיצובי מוכר הידוע בשמו העכשווי "פסיפס", המילה מוזאיקה היא המילה הנושנה בה השתמשו לתאר את עבודות הפסיפס המיוחדות אשר עיטרו את בתי המלוכה, את המקומות הקדושים וכיוב'.

 

קרא עוד

עיצוב חדרי ילדים

הורים טריים? מזל טוב! מרבית ההורים מכינים את חדר הילדים עוד לפני הלידה.את המיטה, הצבעים ואפילו צבע הקירות מכינים ההורים עוד בשלב ההריון. 

 

קרא עוד

רעיונות יצירתיים לעיצוב הבית

כל אדם רוצה שהבית שלו יהיה מעוצב וייראה יפה, מושך ונעים לשהייה. לשם כך צריך לדעת איך לעצב את הבית, על פי אילו עקרונות עיצוביים וכיצד להחליט על הקו העיצובי שיוביל את הבית 

קרא עוד

פתרונות הסקה ביתית

הסקה ביתית היא פתרון יעיל לחימום חלל הפנים באיזורים קרים. ההסקה חוסכת בהוצאות, אינה מייבשת את האוויר ומותקנת על ידי אנשי מקצוע. בנוסף, יש היום סוגים שונים של פתרונות חסכוניים להסקה ביתית:

 

קרא עוד

כיצד לבחור שטיחי דשא סינטטי עמידים

עמידות יכולה להבטיח הנאה מלא משטחי דשא סינטטי לגינה, למרפסת ולחצר. יחד עם זאת, הרבה לקוחות עדיין לא יודעים לזהות את סוגי הדשא העמידים. בדיוק בגלל זה כדאי לשים את הדגש על מספר פרמטרים חשובים:

 

קרא עוד

התרומה של עיצוב משרדים

אופי התעסוקה בעולם המודרני גורם לכך שרוב האנשים מבלים את מרבית זמנם במקום עבודתם, זאת על פני שעות רבות בבית. עובדה זו מצריכה השקעה מיוחדת בתחום של עיצוב משרדים. עיצוב משרדים הפך לתחום מאוד חשוב ונפוץ בימינו.

קרא עוד


טיפים לעיצוב גינה מושלם!

כשאנחנו מדברים על  עיצוב גינות – אנו מדברים על מקצוע מן המניין. רבים לא יודעים אך את כל אותן גינות מטופחות ויפות שאנו רגילים לראות גם במקומות ציבוריים אך בעיקר בבתים פרטיים – עיצוב גינות ונתנו עליהן את הדעת.

 

 

קרא עוד

עיצוב גינת הבית - כך תעשו זאת נכון

לעיצוב גינת הבית חשיבות והשפעה רבה הן על נראות הגינה והן על האווירה בה, על כן עיצוב גינת הבית צריך להיעשות בצורה מחושבת  ומוקפדת תוך הבנת צרכיכם וסגנונכם האישי על מנת ליהנות מגינה יעילה, איכותית ומושלמת.

קרא עוד

טיפים לעיצוב הבית

נכנסים לדירה חדשה ? משפצים את הבית ? מעוניינים לשדרג את מראה הבית אך לא יודעים איך לעצבו באופן שיהיה מרשים אך יחד עם זאת שיהיה פונקציונאלי ושכל חלל בבית יהיה מנוצל מאופן המרבי ? 

קרא עוד

אירוח בחצר הבית

לא כולנו ברי מזל, לא לכולנו מתאפשר לרכוש בית פרטי עם חצר פרטית שתאפשר לנו לרבוץ בשעות בין הערביים של ימי הקיץ הנעימים, חצר שתשמש אותנו למפגשים ולארוחות משפחתיות, חצר שנוכל לארח בה חברים וקרובים , אך מי שכן נפלה בחלקו האפשרות לחצר פרטית בוודאי ידע איך לנצל אותה באופן המקסימלי ולהשתמש בה למטרות ולייעודים רבים ואחרים.

קרא עוד


בחירת עיצוב לחלון בבית חדש

אם הנכם בהליך של בניית בית חדש או שמא עומדים בפני כניסה לבית חדש, הרי שישנם טיפים חשובים בתחום העיצוב הפנימי והחיצוני שאותם עליכם להכיר ועל פיהם מומלץ לבנות ולעצב.

 

קרא עוד

מטבח אידיאלי לעיצוב דירה קטנה

כולנו חולמים על דירה רחבת ידיים ומרווחת שמאפשרת לנו חופש תנועה מוחלט וגם חופש בחירה נרחב בנוגע לאבזורה - אבל המציאות היא שלא מעט ישראלים מחויבים להתפשר ולהתגורר בדירות צנועות מימדים. בדירה כזו ישנה חשיבות רבה במיוחד לעיצוב הפנים ולתכנון מושכל, ובפרט מומלץ בחום להקדיש תשומת לב למטבח שמטבעו הופך למוקד התרחשות מרכזי בדירה שכזו והשפעתו על האופן בו נתפשת הדירה כולה גדולה.

קרא עוד

אופן ספייס - ישיבה בחלל פתוח - יתרונות וחסרונות

שיטת ה"חלל הפתוח" או בשמה המוכר "אופן ספייס" (Open Space) הפכה בשלושת העשורים האחרונים לסביבת העבודה הרווחת ביותר בחברות עתירות עובדים דוגמת היי-טק, מוקדי מכירות ושירות, סניפי בנק, מערכות עיתונים וכדומה. עם זאת, כמו לכל דבר, גם לשיטה זו יש את היתרונות והחסרונות שלה. 

 

קרא עוד

הום סטיילינג- כיצד פריט קטן יכול להוביל לשינוי גדול?

הום סטיילינג היא שיטה לעיצוב הבית באמצעות פריטי עיצוב כאלו ואחרים. שיטה זו מיושמת כיום על ידי יותר ויותר מעצבי פנים ומעצבי אווירה, וזאת בשל המודעות ההולכת וגדלה לחשיבות העיצוב בכלל וחשיבות עיצוב סביבת המגורים הפרטית של כל אחד ואחת מאיתנו. 

קרא עוד


עיצוב חדר שינה

חדר השינה שלנו הינו מקום המפלט האולטימטיבי. זהו החלל בבית בו אנו נחים, ישנים, קוראים ספר או צופים בטלוויזיה

קרא עוד

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן