• דף הבית /מטבח אידיאלי לעיצוב דירה קטנה
   

מטבח אידיאלי לעיצוב דירה קטנה

כולנו חולמים על דירה רחבת ידיים ומרווחת שמאפשרת לנו חופש תנועה מוחלט וגם חופש בחירה נרחב בנוגע לאבזורה - אבל המציאות היא שלא מעט ישראלים מחויבים להתפשר ולהתגורר בדירות צנועות מימדים. בדירה כזו ישנה חשיבות רבה במיוחד לעיצוב הפנים ולתכנון מושכל, ובפרט מומלץ בחום להקדיש תשומת לב למטבח שמטבעו הופך למוקד התרחשות מרכזי בדירה שכזו והשפעתו על האופן בו נתפשת הדירה כולה גדולה.

 

חלון גדול, תאורה טבעית

 

עיצוב דירה קטנה חייב להתחיל מהמטבח, ומקום טוב במיוחד להתחיל ממנו הוא החלון. חלון גדול יוצר אשליה כאילו המטבח גדול בהרבה ממידותיו האמיתיות שכן במידה מסוימת הוא מכניס את החוץ פנימה והופך אותו לחלק מהמרחב הקולינרי.

חלון גדול גם מאפשר כניסת אור טבעי לאורך שעות יום רבות, וגם האור הטבעי מטשטש את עובדת היותם של המטבח והדירה כולה קטנים יחסית, ובאופן כללי הופך את המרחב למואר יותר ונעים יותר.

 

פתרונות אחסון חכמים

 

אחת הטעויות היותר נפוצות במסגרת עיצוב דירה קטנה הוא חיסכון בפתרונות אחסון על מנת לא לתפוס שטח יקר. הסיבה לכך שזוהי טעות, ובפרט כשמדובר במטבח של הדירות הקטנות, היא שבהיעדר פתרונות אחסון זמינים ונוחים המטבח עלול להתמלא בפריטים שאין להם מקום והתוצאה - בלגאן שרק מחזק את תחושת הצפיפות והמחנק.

לעומת זאת ארונות מטבח המשתרעים עד סמוך מאוד לתקרה גם מושכים את העין כלפי מעלה ומייצרים אשליית גודל מסוימת וגם מבטיחים שכל הפריטים להם אתם זקוקים ישכנו מאחורי דלתות (שאגב, כדאי שיהיו קלילות יחסית ולא דלתות עץ מסיביות) ולא ייצרו עומס יתר ויזואלי.

 

חיבור חכם לשאר הדירה

 

בדירות קטנות ברוב המקרים לא תהיה הפרדה בין המטבח לשאר המרחבים, ובפרט לא כדאי שתהיה הפרדה מוחלטת (כלומר באמצעות קיר מסיבי).

אם רוצים ניתן ליצור הפרדה חכמה באמצעות דלפק בר שמהווה גם פיתרון ישיבה נוח, ובאופן כללי כדאי להדגיש את הזרימה הטבעית בין המטבח לבין שאר הדירה באמצעות עיצוב דומה והרמוני.

 

תאורה מעניינת, נישות כהות

 

גוף תאורה מעניין מושך את תשומת הלב כלפי מעלה ומונע התמקדות בכך שהמטבח קטן. באופן דומה גם נישה כהה יחסית במטבח המבוסס על גוונים בהירים יוצרת מוקדת עניין ואף אשליה של עומק רב יותר מכפי שישנו באמת - והנה לכם עוד דרך שבה עיצוב דירה קטנה הופך אותה לגדולה יותר, לפחות למראית עין, והרי מה שקובע באמת זה לא המטראז' אלא האופן שבו אנחנו ואורחינו רואים וחווים אותו.

 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן