טיפים לעיצוב הבית

נכנסים לדירה חדשה ? משפצים את הבית ? מעוניינים לשדרג את מראה הבית אך לא יודעים איך לעצבו באופן שיהיה מרשים אך יחד עם זאת שיהיה פונקציונאלי ושכל חלל בבית יהיה מנוצל מאופן המרבי ? ההמלצה והפתרון האידיאלי בעבורכם, היא לשכור ולהיעזר בשירותיהם של אדריכלים ומעצבי פנים אשר לרשותם הכלים הדרושים הידע והמקצועיות הרבה אשר יובילו לכדי עיצוב הבית בצורה המרשימה והיעילה ביותר !!

עיצוב הבית הוא תהליך מורכב, הדורש מאתנו תכנון קפדני וחשיבה יצירתית תוך התייחסות והבנה של מספר פרמטרים ושיקולים אותם יש להביא בחשבון עוד בטרם אנו נכנסים לתהליך.
ישנם מספר טיפים וקווים מנחים בדרך לעיצוב הבית בצורה החכמה, הנכונה, שכן לכל חדר ונישה  בבית מטרות אחרות, צרכים ואופי שונה, על כן בזמן עיצוב הבית עלינו להתייחס לכל חלל בצורה שונה ונפרדת ולעצב אותו בצורה הראויה והנכונה בעבורו ובהתאם לכך להשתמש בחומרי הגלם האיכותיים והמתאימים למראה אותו נרצה ליצור. הטרנד האופנתי כיום הוא המראה החשוף כאשר ניתן לשלב קיר בטון או עץ מלא חשוף וללא שום גימור מיוחד ( רבים משתמשים בדק
איפאה לו מראה ייחודי).

הגדרת התקציב – כשלב ראשוני ועוד בטרם אנו נכנסים למהלך עלינו לתכנן ולהגדיר את התקציב שיעמוד לרשותנו לטובת עיצוב הבית, שכן תכנון נכון ויעיל של התקציב לעוסקים במלאכה ולנו לבצע את המהלך בצורה מבוקרת יותר, תוך ניצול מרבי של כל האמצעים והמשאבים העומדים לרשותנו בהתאם לצרכינו ודרישותינו.
שכן, תכנון התקציב באופן שגוי ולא מבוקר עלול להוביל לכך שתהליך עיצוב הבית טרם הסתיים ואנו נותרנו ללא כל משאבים ואמצעים כלכליים.

התייחסות לממדי החלל/החדר – בזמן עיצוב הבית יש להתייחס לגודל ולממדי החדר והחלל וזאת על מנת להוביל להתאמה מלאה ונכונה של העיצוב בעבורו, בין אם מדובר בבחירת הריהוט, התאורה הנכונה, ובן אם בשילוב אביזרים ואלמנטים עיצוביים נוספים.

בחירת הצבעים – לבחירת הצבעים השפעה רבה על עיצוב הבית, שכן רצוי ומומלץ להתאים ולתכנן את העיצוב כך שתהיה התאמה בינו לבין הצבעים הדומיננטיים באותו חלל ולהפיך.
עיצוב הבית תוך התייחסות לצבעים בחלל יוביל לכדי מראה אחיד ואסתטי.

בחירת סגנון העיצוב -  לכל אחד מאתנו סגנון שונה, לכל אחד העדפה ואחרת וקו עיצובי אליו אנו מתחברים יותר, על כן בזמן עיצוב הבית יש להגדיר לעצמנו את סגנון העיצוב המועדף עלינו ועל פיו לפעול.
חשוב לציין שיש לעצב את החללים הנמצאים באותו מרחב באותו קו וסגנון עיצובי, כאשר מדובר לרב על המטבח, הסלון ופינת האוכל הנמצאים באותו מרחב.


ישנם סוגים רבים של סגנונות עיצוב בניהם: 

  • סגנון מודרני: הוא הסגנון הנפוץ והפופולארי ביותר, התכונות המאפיינות עיצוב בסגנון מודרני הם לרב קווים ישרים ונקיים, צבעים אחידים ומנוגדים, המראה הוא מראה פתוח ומשרד קרירות.
  • סגנון כפרי: הסגנון הכפרי שונה ונבדל מהסגנון המודרני, מה שמאפיין את הסגנון הכפרי הוא שימוש בחומרי גלם טבעיים (עץ), נעשה שימוש רב בטקסטיל ססגוני וצבעוני בסגנון כפרי, הסגנון הכפרי יוצר אווירה חמימה ומזמינה.
  • סגנון קלאסי: הסגנון הקלאסי הוא סגנון בעל מראה יוקרתי ואלגנטי הצבעים השולטים בו לרב הם לבן, שמנת וקרם. בסגנון הקלאסי, נעשה שימוש רב בתאורה צהובה המשרה אווירה חמימה ונעימה, כמו כן בבתים המעוצבים בסגנון הקלאסי ניתן להבחין בשנדלירים, וילונות בעלי מראה נקי ויישר, ישנו שימוש בקרניזים המשתלבים להם עם העיצוב הכללי.
  • בנוסף לסגנונות הנפוצים הללו ניתן להבחין בסגנונות נוספים ואחרים לדוגמת סגנון הרטרו, האקלקטי ועוד.


שילוב של ריהוט מעוצב לצד יצירות אומנות – בזמן עיצוב הבית ניתן אף להוסיף ולשלב פרטי ריהוט מעוצבים ויצירות אומנות אשר ללא ספק יתרמו וישפיעו על המראה כללי כגון: שעונים, מראות, תמונות דקורציות, שידות, מתלים ועוד.

 

 

 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן