• דף הבית /עיצוב גינת הבית - כך תעשו זאת נכון
   

עיצוב גינת הבית - כך תעשו זאת נכון

מי מאתנו לא חולם על בית פרטי עם גינה רחבת ידיים, מקום אליו נוכל לקום בוקר ולשתות את הקפה לקולם של ציוץ הציפורים ורשרוש העלים, מקום שיאפשר לנו ולילדינו מרחב בטוח להעביר בו את שעות אחר הצהריים, מקום בו נוכל לארח קרובי משפחה ומכרים לארוחה מפנקת תחת כיפת השמים.

אך אל לנו לשכוח שהגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית ועל כן יש לתת הדעת בזמן תכנון ועיצוב הגינה וכמו כן, חשוב לתחזק אותה בצורה הולמת וראויה על מנת שזאת תשרת אותנו  בצורה האיכותית והיעילה ושהאווירה בה תמשיך להיות אווירה מפנקת ומזמינה.


טיפים וקווים מנחים בעיצוב גינת הבית

לעיצוב גינת הבית חשיבות והשפעה רבה הן על נראות הגינה והן על האווירה בה, על כן עיצוב גינת הבית צריך להיעשות בצורה מחושבת  ומוקפדת תוך הבנת צרכיכם וסגנונכם האישי על מנת ליהנות מגינה יעילה, איכותית ומושלמת.


1. ניצול מרבי של שטח הגינה – בזמן עיצוב גינה הבית חשוב לאמוד על שטחה וגודלה, לתכנן כל חלקה וכל שטח בצורה אופטימלית ועל מנת שהגינה תהיה מנוצלת באופן פונקציונאלי ופרקטי.
2. צמחיה – אין ספק שמה שהופך את הגינה לגינה קסומה הם הצמחייה שבה, אשר מעבר למראה מרשים וססגוני הצמחייה במקום תורמת לאווירה נינוחה ופסטורלית.
בזמן עיצוב הגינה יש לתת חשיבות רבה לסוגי הצמחייה, לאופיין ולמיקומן, שכן שילוב נכון של הצמחייה בגינה תוך התייחסות לסוגן ואופיין תוביל לכדי כך שהצמחייה מקבלת  את התנאים שלה.
רצוי ואף מומלץ לשלב בגינה צמחייה הגדלה באופן טבעי ושאינה העונתית, מה שיאפשר לכם ליהנות מהגינה ללא כל מאמץ ולאורך כל השנה.
3. שילוב נכון של הריהוט
גינת הבית במרבית המקרים משמשת כמקום ישיבה, משחק ופנאי, על כן בזמן עיצוב גינה יש לשלב את הריהוט באופן הנכון והאידיאלי.
כאשר בראש ובראשונה צריך לדאוג לפינת ישיבה נוחה ופרקטית. כמו כן רצוי ואף מומלץ להתקין
פרגולות לגינה, אשר מעבר לכך שהן מאפשרות לנו לשהות בגינה גם בימי הקיץ החמים והשמשיים, לפרגולות גינה יתרונות נוספים בכך שהן מעניקות הגנה הן לצמחים והן לרהיטים אשר עלולים להיהרס ולהיחרב מהשמש הקופחת.
בנוסף לכך, מומלץ לשלב בינת הבית גם מתקנים משחק לילדים על מנת לאפשר להם ליהנות מהגינה בשעות הפנאי כגון: נדנדות, טרמפולינות, ערסלים ועוד.
4. תאורה
טיפ נוסף וחשוב אף הוא בזמן עיצוב גינות הוא התייחסות לתאורה נכונה ואידיאלית, שכן גינה המתוכננת ומעוצבת באופן המרשים מאבדת מהאפקט שלה במידה ולא תשתלב בה התאורה המתאימה והנכונה.
לתאורת גינה ישנה מטרה נוספת מעבר לכך שהיא מאירה לנו את שטח הגינה, בכך שבעזרת תאורה נכונה ניתן להבליט ולהדגיש עצמים ואלמנטים מרכזיים בגינה ומצד שני להסתיר מקומות ואזורים בגינה שאנחנו לא מעוניינים להבליט.
בזמן בחירת תאורה לגינה יש לשים דגש שהתאורה אכן מתאימה לתנאי השטח ועמידה בתנאי מזג האוויר השונים.
ישנם סוגים וסגנונות רבים של גופי תאורה לגינה החל מתאורה תלויה, תאורה עומדת ועד לגופי תאורה השקועים באדמה.
5. שילוב של אלמנטים נוספים
כל אלמנט נוסף שתוסיפי לגינה יתרום למראה שלה, אך אין להעמיס יתר על המידה כי אחרת הגינה נראית עמוסה ומאבדת כל פרופורציה.
האלמנטים אותם ניתן לשלב בגינה כוללים בין היתר: מזרקות מים, מפלים, בריכות נוי, פסלים, נדנדה ועוד.

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן