מה היא מוזאיקה ?

המילה מוזאיקה מתארת בעבורנו מושג עיצובי מוכר הידוע בשמו העכשווי "פסיפס", המילה מוזאיקה היא המילה הנושנה בה השתמשו לתאר את עבודות הפסיפס המיוחדות אשר עיטרו את בתי המלוכה, את המקומות הקדושים וכיוב'.

השימוש במוזאיקה בימי קדם היה נפוץ ומתבקש עד מאוד, על כן ניתן לראות את הופעתה של המוזאיקה ביצירות אומנות רבות, עיצובי מבנים חיצוניים ואף עיצובי פנים של מבנים ארכיטקטוניים חשובים.

השימוש במוזאיקה בעבר הרחוק התבצע באופן ייחודי, ואילו כיום ניתן לראות את הביצוע שלו באופן זהה, כך : הרכבה של פיסות אבנים בצבעים שונים לכדי יצירת חיפוי, דגם מסוים, תבנית או אומנות.

כאשר ההבדל היחידי בשימוש במוזאיקה כיום הוא האסתטיקה ! כיום ישנן דוגמאות מוכנות המיוצרות על פי צבעים, חומרים ודגמים נבחרים של סוגי מוזאיקות המגיעים מוכנים בחיתוך מדויק ובעיצוב נבחר.

 

איך ניתן להשתמש במוזאיקה לצורך עיצוב דירה ?

 

אומנות המוזאיקה היא מיוחדת וססגונית, מה שופך אותה למתבקשת וכדאית בכל תכנון ועיצוב של 

בית פרטי, משרד ועיצוב חיצוני.

האפשרויות הגלומות בעיצוב עם מוזאיקה הן המאפשרות לנו נוחות מרבית לכדי עיצוב מרהיב וייחודי, שכן המוזאיקה מתאימה לעיצוב המוני (בו קיימים בחלל הבית מגוון פריטים, כלים ורהיטים)  ולעיצוב סולידי (בו שילוב המוזאיקה הינו ה"רעש" היחידי בעיצוב הנקי והסולידי) כאחד.

את המוזאיקה ניתן לשלב כטקסטורה צבעונית בעיצוב הפנים של כל חללי הבית השונים.

חיפוי קירות האמבטיה והשירותים – מוזאיקה קרמיקה המיוצרת באופן מותאם לחללים אלו היא ללא ספק הדרך הנכונה והיפה ביותר לעיצוב וחיפוי קירות האמבט והשירותים באופן ייחודי, מרהיב וחדשני.  


חיפוי רצפת הבריכה -
 מה יכול להיות מופלא יותר ממראה רענן, מעוצב ומיוחד של בריכת שחייה המשובצת מוזאיקה לחיפוי בריכה.

הבחירה בחיפוי רצפת הבריכה בפסיפס בריכה מותאם ואיכותי הינה בחירה נכונה וכדאית בפן העיצובי, בו מתקיימת פעולה מרהיבה ביופייה (כאשר החזרת קרני השמש לבחוץ על ידי חלקי הפסיפס הקטנים מתרחשת).   


חיפוי קירות נבחרים בבית –
חיפוי אבן מוזאיקה הפך למתבקש בקרב מעצבי פנים רבים בשנים האחרונות, הן לשם שדרוג ושינוי והן לשם העצמת החלל בו הוא משולב. השימוש בחיפוי זה נעשה על פני קירות נבחרים בחלל הבית להם הוא מקנה נוכחות רבה וחשיבות עליונה. 


שילוב מוזאיקה במטבח –
מראה חלל המטבח הוא חשוב ומהותי, על כן נוהגים רבים להשקיע את מיטב כספם וזמנם בהשקעה מרבית בחלל זה בביתם.

אך חשוב לזכור כי ישנה דרך מופלאה ונכונה ליהנות משינוי ושדרוג מראה המטבח מבלי לעצבו מחדש ! על ידי שילוב של פסיפס (מוזאיקה) זכוכית, שהיא המתאימה ביותר לצורך שדרוג וריענון חלל המטבח.

שכן, תוספת קטנה של "פס" עיצובי הכולל מוזאיקה זכוכית ניתן להפיח חיים חדשים באזור זה ולהקנות לו מראה חדיש ומיוחד.


חיפוי רצפת הבית, חיפוי רצפות חיצוניות ועוד -
אך זכרו, כי אם בחרתם בחיפוי מוזאיקה איכותי לעיצוב ביתכם, חייבים אתם להקפיד על טיפוחו, ניקיונו וכמובן ליטוש מוזאיקה איכותי מידי מספר שנים (לתחזוקה איכותית ומניעת שחיקה).

 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן