החשיבות של עבודות איטום גדולה וזאת משום שאיטום נכון מונע מצבים של חדירת נוזלים לבית, הרס קירות וחלקים נוספים במבנה וכמובן ירידה בשווי הבית.

 

בוחרים בחברה הנכונה – סוג עבודות איטום

כיוון שיש סוגים שונים של עבודות איטום, טרם שוכרים את שירותיה של חברת איטום זו או אחרת יש לוודא ששני הצדדים מדברים על אותו הדבר. נכון להיום יש חברות שמספקות שירות של איטום מיוחד למטבח, איטום שלילי (איטום מהצד הפנימי של המבנה) למרתפים, מקלטים וחלקים במבנה אליהם לא ניתן להגיע בטכניקת האיטום הרגילה, איטום גגות ועוד.

יש חברות שהמומחיות שלהן באה לידי ביטוי באיטום של חלקים שונים בתוך השטחים הפנימיים של הבית והחלקים המוגדרים כמשותפים לכל דיירי הבית, אם הכוונה היא לאיטום של מרתפים ומקלטים ויש חברות שמציעות עבודות איטום של גגות רעפים והיצע גדול של שירותי איטום נוספים לבית או לעסק.  

טרם בחירת חברה זו או אחרת חשוב לוודא שמדובר על עסק חוקי בעל רישיון שמעסיק מומחים בתחום ומשתמש אך ורק בחומרים בעלי היתר שימוש ממשרד הבריאות או המשרד לאיכות הסביבה. כמו כן, יש לברר מהו האיטום המתאים למבנה שלכם באם מדובר על איטום חוזר. יש לקחת בחשבון שפעמים רבות למרות הרצון לבצע את עבודות האיטום תוך שימוש בזפת או יריעות ביטומניות (או כל שיטה אחרת) הדבר אינו אפשרי באם האיטום הקודם נעשה בחומרים אחרים.

 

בודקים את איש המקצוע – אוטם מורשה

תמיד יש לקחת בחשבון שאם עבודות האיטום נעשות על ידי איש מקצוע שאינו מומחה דיו בתחום התוצאה יכולה להיות נזקים שיצריכו הוצאות בעבור תיקון ופעמים רבות לנזקים בלתי הפיכים. מסיבה זו הצעד הראשון תמיד יהיה לבדוק האם לאותו איש מקצוע שמגיע אל ביתכם יש תעודה של אוטם מורשה שניתנה לו מטעם מכון התקנים. בנוסף, בהחלט רצוי לברר עם אותו איש מקצוע מהם החומרים בהם הוא משתמש למטרת איטום ולוודא שחומרים אלו אכן עומדים בתקן.

 

נקודה אחרונה וחשובה אותה יש לקחת בחשבון היא העלות של שירותי האיטום. רוב האנשים מעוניינים לחסוך בהוצאות ולכן הם נוטים לבחור בחברה שמציעה להם את השירותים הזולים ביותר. פעמים רבות אותם אנשים אינם בודקים האם אותה חברה בה הם בוחרים היא חברה חוקית שמעסיקה מומחים בתחום, דבר שמוביל פעמים רבות למפח נפש וזאת משום עבודה לא מקצועית שמצריכה הוצאה חוזרת ונזקים בלתי הפיכים. לכן, הבחירה צריכה להיעשות בהתאם למקצועיות של החברה, המוניטין שלה, אנשי המקצוע המועסקים בה, איכות החומרים בהם היא משתמשת לאיטום והזמינות שלה ורק לאחר מכן יש להתייחס אל אותה העלות אותה היא דורשת.

 

 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן