עיצוב הגינה – דק מעץ

מי שחפץ ליהנות מגינה מושקעת וטבעית יחד עם נוחות, דק עץ הוא הפתרון המושלם. כאשר ניגשים לבחור את סוג העץ והצבע, ישנם מספר פרמטרים ועקרונות חשובים שיש לקחת בחשבון.

 

מחירים מפתיעים

רבים חושבים שעלות התקנת הדק היא גבוהה ולא בהישג ידם. יחד עם זאת, ישנם מספר גורמים בהם ניתן לשלוט אשר יקטינו באופן משמעותי את עלות הבנייה. ראשית, בניית דק חוסכת בכל העלויות שדשא צורך, כדוגמת מים, גינון ואדמה. יתר על כן, ניתן לבחור סוג עץ זול ויציב יחסית המאפשר את האלגנטיות הנלווית לבניית הדק במחיר נוח לכל כיס. בנוסף, מועד התקנת הדק ישפיע גם הוא על מחיר העבודה. בתקופת האביב, עולה הביקוש לדקים ובהתאם המחיר ולכן ניתן להזמין עבודה גם בחודשים מבוקשים פחות ובכך להימנע מהתייקרות המחיר.

 

סוגים עצים רבים ומגוונים

קיימים סוגים רבים של עצים המשמשים לבניית דקים ומיובאים ממדינות שונות. דקים טבעיים שונים זה מזה בתכונותיהם החיצוניות והפיזיות וכן ביתרונות ובחסרונות של כל סוג. בישראל, נפוצים דקים מסוגים שונים. ראשית, דק העשוי עץ אורן נפוץ במיוחד ומיובא מפינלנד ורוסיה. זהו העץ המקובל ביותר לבנייה, היותו רך מאפשר עיבוד קל ומחיר נוח. דק איפאה לעומת זאת, מגיע אלינו מברזיל ודרום אמריקה. זהו עץ מבוקש מאוד בשל צבעו ומראהו היוקרתי. איפאה הוא עץ קשה, עמיד ויקר יותר מעץ האורן. סוג נוסף הוא עץ האירוקו- זהו עץ טרופי שעלה ארצה מדרום אמריקה. עץ זה ידוע בעמידותו הגבוהה לנזקי מזג האוויר ובעל מראה אחיד והומוגני.

 

תכונות פיזיות של דק על פי סוג העץ

כל דק ניתן לבנות מסוג אחר של עץ ובהתאם לכך תכונותיו ומראהו החיצוני יהיו שונים. דקים עשויים עצים רכים, לדוגמא – עץ אורן, יהיו חשופים יותר לפגיעה מפני שריטות ונזקי טבע לעומת הדקים הקשים. הבדל נוסף הינו בעובי הקורה ממנה בנוי הדק. עבור קורות עבות נהוג להשתמש בעצים רכים ולעומת זאת קורות דקות יותר יבנו באמצעות עצים קשיחים יותר. דקים מומלצים במיוחד, הם דקים שעשויים מעץ טרופי, זאת בשל היותם בעלי חסינות גבוהה לנזקי מזג האוויר.

 

מראה אלגנטי וגימור חלק

 

בין העצים השונים יש כמובן הבדל גם במראה. ישנם דקים בהם ניתן לראות את סיבי העץ ופיתוחיו ולעומתם ישנם דקים חלקים ואחידים. כמובן שהשלמת העבודה למראה הנכון לדק, נצטרך לצבוע בצבעים לעץ המתאימים כמובן לדק הספציפי שבחרנו. ניתן לצבוע דקים בהירים בשמן בעל תכונות אטומיות על מנת להבליט את הפיתוחים שבעץ ולשוות מראה טבעי למשטח. כמו כן, ניתן גם לצבוע את הדק בצבעו הטבעי של העץ ממנו נוצר ובכך לשמור על הגוון העצי המקורי שלו. כפי שניתן לראות, לתוצאה הסופית הרצויה יש חשיבות אדירה כאשר ניגשים לבחור את סוג העץ המדויק והנכון לעבודה מסוימת. 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן