• דף הבית /לחזור לכפר- על טרנד עיצוב הבית הכפרי
   

לחזור לכפר- על טרנד עיצוב הבית הכפרי

לחזור לכפר- על טרנד עיצוב הבית הכפרי

אחד הטרנדים השולטים במספר השנים האחרונות בתחום עיצוב הבית הוא הסגנון הכפרי- החזרה לכפר.  אם עד לתחילת העשור האחרון העיצוב האקלקטי והמודרני עם הקווים החדים היה מכתיב הטרנדים, הרי שהיום ובמספר השנים האחרונות הרצון הוא לחזור לחמימות, למעטפת. לכך שהבית הוא המקום המחבק והבטוח בסוף יום עמוס ומלא בגירויים. מתוך הרצון למקום של שקט, מגיעה החתירה חזרה לסגנונות השקטים, הקלאסיים והחמים שלעולם, למעשה, לא נס ליחם.

מהו עיצוב הבית הכפרי- כיצד מתבטא?

עיצוב בית כפרי הוא למעשה עיצוב בגוונים וחומרים טבעיים. בסוג העיצוב הזה אין מקום לצבעים עזים ורועשים. הכל הרמוני, הגוונים חמימים והתחושה שהחדר או הבית צריך לתת היא של נוחות וטבעיות. מבחינת הגוונים, לרוב סגנון זה מתאפיין בגוונים של אדמה למיניהם- חום, כתום, צבעי מדבר. הרהיוט שמתלווה לסוג העיצוב הזה לא חייב להיות מעץ כפי שכולם חושבים, אך כן צריך להיות ריהוט קלאסי ובסיסי בצורתו ובעל מראה כבד או ריהוט שיש בו קורלציה לחומרים טבעיים דוגצת עץ, קש או במבוק.

עיצוב בית בסגנון כפרי- בהכרח רק לבתים פרטיים?

עוד דעה שמקובלת מאוד בהקשר של עיצוב הבית בסגנון זה, הוא שמדובר בעיצוב שבעיקר מתאים לבתים פרטיים משום שיש בהם מרחב ומקום לריהוט כבד ועיצוב שמקטין. אך גם במקרה, זה לא מדוייק. נכון, מדובר בסגנון עיצוב שיהלום מאוד בתי קרקע ובתים פרטיים, אך ייתן גם טאצ' עיצובי ותחושה נעימה לא פחות, בדירה, בתנאי שכמובן מתאימים אותו לתנאי החלל הנתונים. כך למשל, אם יש בדירה סלון קטן, עדיף להשתמש בריהוט שלא  יהיה כבד, וייתן תחושה צפופה  כדוגמת ריהוט בעל רגליים מוגבהות, קש סרוג וכדומה. ואם אתם חובבי ענתיקות וריהוט בסגנון כפרי וקלאסי? החדשות הטובות, שגם אם יש לכם דירה קטנה, לא תצטרכו לוותר עליהם לגמרי, אלא רק להציב אותם במידה ובצורה חכמה בחדר שלא תכביד על המראה והתחושה בחלל. 

אפקטים בקירות וגווני צבע משתנים

עוד תפיסה מקובלת כלפי העיצוב הכפרי, היא שלא מדובר בעיצוב מתחכם. העיצוב הוא נקי מאוד, נע על קשת גוונים מאוד ברורה ואין בסגנון זה מקום לאפקטים בקיר או משחקי גוונים כהים ובהירים. התפיסה הזו היא נכונה בבסיסה, אך אינה מדוייקת. שכן, ניתן להשתמש באפקטים מסויימים ועדיין לא לפגוע במראה הנקי ואף להוסיף לו. גם מבחינת משחקי הגוונים יש מקום לקצת יצירתיות ותעוזה, אך כאן מומלץ לשמור על קשת גוונים קבועה שנעה על אותם צבעי בסיס וכמובן על מידתיות.

לא בטוחים מה המידה הנכונה? צעד נכון אם אתם רוצים לתת לחלל שלם או חדר את המראה הכפרי, להוועץ ראשית כל באיש מקצוע מתחום העיצוב כדי לבנות ולתכנן את השינוי בצורה נכונה. כך תשמרו על כל המרכיבים במידה הנכונה והפרופורציונאלית ביחס לאזור אותו תרצו לעצב.

אל תתחילו בשינוי בלי לחפש קודם השראה

עצה אחרונה הנוגעת לנושא עיצוב הבית בסגנון כפרי, היא לא להתחיל במלאכת הצביעה והעיצוב לפני שקיבלתם השראה ואתם יודעים בדיוק את הסגנון עליו אתם רוצים ללכת. הדבר האחרון שתרצו הוא לקבל חדר שרק דומה למה שתיכננתם בראש ועליו חלמתם. חפשו השראה מדוייקת, היצמדו אליה והראו אותה לאיש המקצוע וכך בוודאות תגיעו גם לתוצאה שתהלום את הרצונות והחלומות שלכם.

 

 

 

  • (דוגמא לעיצוב כפרי בסלון דירה. תמונה: אתר טמבור)

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן