• דף הבית /כיצד לשפץ את הבית ליקרינו הסיעודיים
   

כיצד לשפץ את הבית ליקרינו הסיעודיים

הרבה אנשים מגיעים לגיל המבוגר וצריכים להסתגל לשינויים נפשיים, פיזיולוגיים הן ברמה המנטלית והן ברמה התקשרותית. כמו כן הרבה מבוגרים הופכים להיות סיעודיים מה שמצריך מחברי המשפחה לעשות שיפוץ לבית כך שייתן את התנאים הנצרכים למצב החדש. לרוב כאשר אנשים הופכים להיות סיעודיים יש צורך לשנות את גודל המקלחת, להפוך אותה מאבמט למקלחון, לפתוח מקום בחדר, כך שהכיסא או ההליכון יוכלו לעבור בקלות. כמו כן לרוב הסלון מצריך שינוי שיהיה יותר נגיש לאדם הסיעודי, שיהיה יותר בטוח עבורו. בנוסף לכל זה גם חדר המיטות מצריך לבצע שינויים, הרבה פעמים זה גם לפתוח את המרחב וגם להחליף מיטה, להחליף מזרון. יש מלא עבודה לכן אנחנו ננסה במאמר הקרוב לתת להקל עליכם מעט בביצוע משימה זו.

תכנון היטב

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנחנו צריכים לשפץ בית הוא התכנון, זה החלק שבו אנחנו מקבעים יסודות, קובעים סדר עדיפויות, מתכננים יחד עם האדריכל את הבית כך שיהיה הכי נגיש והכי מתאים לבן המשפחה. כמו כן הרבה אנשים מנצלים את השיפוץ כזמן טוב לעצב ולארגן את הבית מחדש. יש האומרים כי מומלץ לשנות צבעים, רהיטים כך שייתן הרגשה חדשה, נקייה, אסתטית ונעימה, זאת בשביל ההרגשה הטובה לאדם שהבית הולך להיות המקום העיקרי בחייו. על כן מומלץ להעזר בשירותים של מעצבת פנים, שתנסה להתאים צבעים, אווירה לבעל הבית, לאדם שהפך להיות סיעודי. לעיתים כאשר עושים שיפוץ רצוי לפתוח מרחב יותר גדול בבית ולכן אולי תצטרכו לוותר על חדרים סגורים ומסוימים בבית, תנסו להכיל את זה ולהבין את זה מראש.

לערב פיזיותרפיסט

כאשר משפצים בית בעקבות מקרה סיעודי, לרוב מומלץ להעזר במומחה פיזיותרפיה שיוכל לדעת להסביר כיצד הכי טוב להנגיש את הבית עבור האדם הסיעודי. פיזיותרפיסט הוא אדם שלמד את הגוף הפיזי לעומקו, יודע דבר או שניים ולכן הוא יוכל לתת לנו את ההמלצות הטובות ביותר כדי שלהקל על בן המשפחה. באם ניתן אפשר גם לערב אדם שמומחה בריפוי ועיסוק, ככה תוכלו להיות בטוחי שאתם מכוסים מכל הצדדים.

מטפלת סיעודית

הרבה אנשים בגילאים מבוגרים זקוקים למישהי שתהיה צמודה אליהם באופן יומיומי. מישהי שתעזור להם בניקיון, במקלחת, באוכל ובעצם בכל מה שאדם צריך בשביל לחיות. יש נשים אשר בשבילן זוהי שליחות לעזור לאנשים מבוגרים, שיוכלו לסיים את חייהם בכבוד. מטפלת סיעודית היא לרובה מישהי עם תכונות מיוחדות, היא לרוב רחבת לב, אכפתית לסביבה. אנו ממליצים כאשר אתם מחפשים מטפלת תבדקו היטב במי מדובר, זאת מכיוון שהבן אדם הזה הולך לבלות הרבה זמן הם האדם הקרוב אליכם. אל תתפשרו, אל תמהרו, תראיינו כמה מועמדות, תבדקו מי הכי מתאימה עבורכם ורק לאחר מכן תבחרו.

 

 

בן פישמן עיצוב פנים

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן