• דף הבית /מספר טיפים לעיצוב פנים של חלל קטן
   

מספר טיפים לעיצוב פנים של חלל קטן

ריבוי האוכלוסין, משבר הדיור, הצפיפות בערים ושיקולים כלכליים – כל אלה ועוד גורמים להתכווצות מתמדת של חללי המגורים והעבודה שלנו. עובדה זו מציבה בפנינו אתגר לא פשוט בגזרת עיצוב הפנים. בהקשר של עיצוב, אין ברירה אלא להודות שהגודל כן קובע ובעת עיצוב חלל קטן יש לתת את הדעת גם למידותיו. אם אתם עובדים במשרד קטן מאוד,  גרים בדירה קטנה, או שאתם נדרשים לעצב "חלל מאותגר מידתית" - רצוי שתעצבו אותו "נכון”. עיצוב נכון של חלל קטן מתאפשר תוך שמירה על מספר כללים.

 

חשיבות עיצוב חלל קטן

 

לעיצוב פנים יש חשיבות מרובה עבור כל חלל, אולם כאשר מדובר בחלל קטן, לאופן עיצובו יש חשיבות רבה הרבה יותר. עיצוב פנים נכון של חלל קטן משמעו ניצול מיטבי של השטח, יצירת תחושה של מרחב, עיצוב אווירה נכונה ורקימת אשליה של עומק, נפח ורוחב. מטרות אלה בהחלט ישימות בעזרת כמה אמצעים שיעזרו לחלל להיראות ולהרגיש הרבה יותר גדול ממה שהטבע נתן לו.

 

זה הקטן גדול יהיה

 

אז איך מעצבים חלל פנים קטן במיוחד?

 

להלן מספר טיפים בדרך לעיצוב מנצח שיוציאו את החדר הקטן הרבה יותר גדול:

 

סוף מעשה במחשבה תחילה

לפני שתתחילו לצבוע קירות, לבחור ולהרכיב רהיטים, למקם אביזרים ולעצב את החלל, הקדישו מחשבה ותכננו את העיצוב. תכנון מוקפד, תוך מחשבה תחילה, לפרטי פרטים הוא חיוני כשמדובר בחדר קטן. בעת תכנון העיצוב תנו למידות החדר את המשקל הראוי וחישבו על כל פינה, על כל זווית ועל כל שימוש דרוש.

 

כמה שיותר אור

חלל מואר תמיד נראה גדול יותר. הציפו את החדר באור, ואין זה משנה אם הוא טבעי או מלאכותי.

 

כמה שיותר בהיר

בעת בחירת ריהוט וצבע לקירות הקפידו על צבעים בהירים – גם אלה תורמים לאשליית המרחב.

 

כמה שיותר שימושי

כלל ברזל בעיצוב חלל קטן הוא להימנע מעומס מיותר. ערב רב של רהיטים ואביזרים שדחוסים יחד תורמים לתחושת המחנק והצפיפות. על כן הימנעו מהעמסה, ותרו על וילונות ושטיחים, ערכו רשימת רהיטים ואביזרים נחוצים והיפטרו מראש מכל הדברים שלא חייבים להיות בחדר. הסוד הוא לשים דגש רב על שימושיות ופרקטיות וכן להקפיד על נוחות. הכלל המנחה קובע כי מה שלא נחוץ – לא חייב להישאר בחדר.

 

כמה שיותר עניין

את הפריטים המעטים שכן יימצאו ראויים להיות בחדר יש לבחור בקפידה ולתת את הדעת לאופן עיצובם. נסו לבחור פריטים מעניינים, יוצאי דופן, יפים במיוחד, כך שהקסם שלהם יקרין על החלל, ישפר את האווירה וייצור תחושה טובה שתחפה על החסרונות בגזרת המידות של החדר.

 

כמה שיותר נקי ומאוורר

עוד טיפ חשוב הוא שמירה על סדר וניקיון. כשהכל מבהיק, מונח במקום, פנוי, ריחני ואוורירי, השהייה בחלל נעימה יותר והוא מרגיש ונראה פחות קטן ודחוס. שימו לב גם לשמירה על טמפרטורה מתאימה והקפדה על כל מה שישפר את השהייה בחלל ויהפוך אותה לנוחה ונעימה.

 

כמה שיותר גיוון

במידה שהדבר מתאפשר, נסו ליצור חללים מופרדים בתוך החדר. אין הכוונה לחלוקה על ידי מחיצות, קירות או וילונות, אלא לחלוקה מלאכותית בעזרת מדפים, צבעי קיר, טקסטורות וכדומה. כשהחלל נראה כמחולק לאזורים הוא נחווה כגדול ומרווח יותר.

 

מאמר באדיבות : בן פישמן מעצב ואדריכל פנים

 

בן פישמן מעצב פנים - טיפים לעיצוב חלל קטן

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן