נורות פחם

אם אתם מתכננים להחליף את גופי התאורה בבית, או פשוט מעוניינים לשנות את האווירה באמצעות החלפת הנורות לנורות בעלות אפקט שונה כדאי לכם לשקול את נורות הפחם.

נורות הפחם מבוססות על נורות להט רגילות כאשר הן מצופות בפחם ומאירות את החדר באור צהבהב וחמים.
הנורות מכונות גם נורות אדיסון, על שם ממציא הנורה החשמלית, זאת מכיוון שהנורות המקוריות היו עשויות פחם.

אפקט התאורה של נורות הפחם

נורות הפחם מפיצות אור צהבהב המזכיר להבה של נר, ומוסיפות לחללים העושים שימוש בהם תאורה המעניקה אווירה חמה יותר מנורות הלד או התאורה הפלורסנטית.
לאחרונה יצאה גרסת לד המחקה במידה מסויימת את התאורה של נורות הפחם, על מנת להשרות אווירה דומה, כאשר נורת הלד היא חסכונית יותר לעומת נורות הפחם המקוריות הצורכות אנרגיה רבה יותר.

נורות פחם דקורטיביות

נורות פחם העשויות מאלקטרודות המצופות בפחם יוצרות מראה מרהיב, במיוחד משום שהאלקטרודות עצמן משמשות כחלק בלתי נפרד מהעיצוב.
בניגוד לנורות הקלאסיות שהיו מקובלות בשימוש עד שנת 2012, וכללו סליל לוהט בעיצוב משעמם מעט, נורות הפחם נראות כמערכת חוטים מרהיבה,
והמראה של הנורה כשהיא דולקת מפיח חיים בכל עיצוב, גם בשימוש בנורה בעלת עיצוב פשוט וסטנדרטי.

נורת פחם לעומת נורת הלוגן

בשנת 2012 יצא במדינה חוק חדש. נאסרו יבוא ומכירה של נורות חשמליות המבזבזות אנרגיה.
מדובר בנורות ליבון או נורות הלוגן עלות עוצמה של מעל 60 ואט ונצילות אנרגיה בדרגה מעל דרגת C.
הסיבה לכך היא העובדה כי ישראל נמצאת במשבר אנרגיה חמור, ונורות המבזבזות אנרגיה רבה (וגם חשמל) על מנת להאיר עולות לנו יותר כאשר מסתכלים על חשבון החשמל,
וגם צורכות לעיתים פי חמש יותר אנרגיה מנורות חסכוניות (דוגמת לד). היתרון של האור המלווה בחום של ההלוגן עולה לישראל הרבה מעבר לערכו,
וההנחיות החדשות נועדו לכפות על הצרכן לעבור לנורות אחרות, כמו פחם, פלורסנט או לד.

 

נורת פחם לעומת תאורת פלורסנט

 

לתאורת הפלורסנט יש יתרון משמעותי, מדובר בתאורה זולה יחסית המסוגלת להאיר חללים גדולים במיוחד, ללא בזבוז של אנרגיה מיותרת.
נורות הפלורסנט משמשות בעיקר על מנת להאיר משרדים גדולים, קניונים, חניונים, ואפילו כיתות לימוד בבית ספר.
החיסרון של נורות הפלורסנט הוא שהן יוצרות אפקט קריר מעט, ותעשייתי, והאור שהן מפיצות הוא לבן, בעוד נורות הפחם מפיצות תאורה צהבהבה חמימה.

יש המעדיפים את תאורת נורות הפחם על פני הפלורסנט בשימוש במנורות דקורטיביות על מנת להאיר על קירות צבועים בצבעים חמים,
או על מנת להדגיש ריצוף מהוקצע מאבן טבעית או שיש, כאשר השילוב של האור הצהבהב עם צבעים אלה נותן תחושה יוקרתית וחמימה.

לסיכום, נורות הפחם מאפשרות להנות מתאורה חמימה, מבלי לקרוע את הכיס בשל בזבוז משווע של אנרגיה וחשמל, כאשר המשרד או הבית מוארים באור צהבהב מלבב. 

 

  • נורות פחם

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן