• דף הבית / בלוג /מאוורר מזגן – כיצד הוא יכול להשתלב במקומות בילוי
   

27

Jun

מאוורר מזגן – כיצד הוא יכול להשתלב במקומות בילוי

כל מקום בילוי בישראל חייב לכלול מיזוג אוויר, זה יכול להיות מאוורר מזגן או כל מכשיר אחר. השאלה היא כיצד בוחרים את המערכת המתאימה וכיצד משלבים אותה בעיצוב המקום. מאחר ומדובר במכשירים שתופסים שטח לא קטן, אז יש חשיבות לאופן בו ניתן לשלב אותם בעיצוב הכולל.

במאמר זה אנחנו נסביר לאילו נקודות צריך להתייחס כשבוחרים מערכת של מיזוג אויר למקום בילוי, זה יכול להיות מסעדה, בית קפה, מועדון, דיסקוטק, אולם או גן אירועים. אנחנו גם נסביר מדוע לפעמים עדיף לבחור מאוורר על פני מערכות אחרות, למשל מזגנים, זאת בניגוד למה שרבים מאיתנו אולי סבורים, שמזגנים הם הפתרון הטוב ביותר.

מה משפיע על בחירת מערכת מיזוג אוויר למקומות בילוי

כאמור יש מספר נקודות שמשפיעות על האופן בו נבחר מערכת מיזוג אוויר, מאוורר מזגן וכל מערכת אחרת. כעת אנחנו נתייחס לנקודות השונות בקצרה.

נקודה ראשונה, מבנה ושטח המקום. כאן אנחנו יכולים להתייחס לשאלה כיצד המקום בנוי, האם הוא כולל אך ורק שטח סגור כמו מועדונים, אולמות אירועים ולא מעט בתי קפה ומסעדות, האם מדובר במקום שהוא גם סגור וגם פתוח או במקום שהוא רק פתוח כמו מסעדות ובתי קפה רבים. אם מדובר במקום שהוא רק סגור, אז השאלה אם נבחר מאוורר או מזגן היא שאלה של שטח. אם השטח גדול נעדיף מזגן, אם השטח קטן, ייתכן ונוכל להסתפק במאוורר תקרה, שכן כיום אפשר למצוא מאווררים שהם מספיק איכותיים ועוצמתיים בשביל לצנן את כל המקום. אם מדובר במקום שהוא רק פתוח, נעדיף מאוורר, מאחר ואם נבחר במזגן, נאבד את כל האפקט שלו וכן את האפקט של הבריזה מסביב.

נקודה שנייה, עיצוב המקום. במקומות שמבקשים להציג חדשנות, יעדיפו ברוב המקרים להשתמש במזגנים, בוודאי אם המקום אמור לשרת אנשי עסקים או משפחות, עם זאת במקומות שמעוניינים להציג עיצוב מעט שונה, בוודאי עיצוב שמזכיר קצת מקומות עם ניחוח נוסטלגי, יעדיפו להשתמש במאווררי תקרה, גם בגלל שהם הרבה יותר נעימים לעין, הם מעוצבים יותר יפה, משתלבים הרבה יותר נכון בעיצוב של המקום, וכן בגלל שהם יכולים להתאים למקומות כאלה, למשל בתי קפה או מסעדות. הדוגמא הקלאסית היא כמובן מקומות שנמצאים בחופי ים, שם זה לא יהיה נכון להשתמש במזגן כי אז יש צורך לסגור את המקום, בעזרת מאורר תקרה אפשר גם ליהנות ממנו וגם להשאיר את המקום פתוח וליהנות מהבריזה שמגיעה מהים.

 

נקודה שלישית, שעות העבודה של המקום. הדבר תלוי במיקום אך מקומות שפעילים בשעות החמות יעדיפו להשתמש במזגנים לעומת זאת מקומות שפעילים בשעות הלא חמות, יעדיפו להשתמש במאוורר מזגן, מאוורר חזק שהוא כמו מזגן אך חסכוני הרבה יותר, שכן אין צורך להשתמש במערכות מיזוג אוויר כבדות אשר אינן חסכוניות ואינן מתאימות למקום. 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן