דישון וצמחייה בגינת הבית

הגינה שלנו היא אולי המרחב עם הפוטנציאל האסתטי הגבוה ביותר בבית שלנו

בתים שנהנים ממרחב פתוח של גינה הם בתים שהפוטנציאל האסתטי שלהם גבוה למדי. הסיבה לכך היא פשוטה – בסופו של דבר, כמה שנשקיע בעיצוב הבית, היופי הטבעי והפשוט ביותר תמיד יהיה היופי הצומח והטבעי. שטח של גינה הוא שטח שיחסית פשוט לעצב בצורה מוצלחת, וכך אנחנו הופכים את הגינה שלנו לאזור שנעים מאוד לשהות בו – בין אם בכדי לארח חברים בסביבה נעימה ומהנה במשך רוב ימות השנה, ובין אם בשביל שאנחנו נוכל להירגע בזמן הפנוי שלנו בשטח טבעי.

בתור התחלה – חשוב לבחור בצמחייה הנכונה בעיצוב הגינה שלנו

החלק הראשון של עיצוב גינה מוצלח טמון, בראש ובראשונה, בבחירה מוצלחת של הצמחייה בגינה שלנו. בתור התחלה, מובן שאנחנו צריכים להשקיע במשטח איכותי של דשא. אך הדשא, שהוא החלק הבסיסי, חייב להיות מלווה גם בצמחייה עשירה. יש מביננו שיבחרו בשיחים שאותם נוח יחסית להשקות ולטפח, ויש מי שיעדיף לחשוב קצת קדימה ולשתול עצי נוי או אפילו עצי פרי. בכל מקרה, עלינו להבין כי בחירת הצמחייה לא שונה מבחירת ריהוט, בכך שאנחנו משקיעים בבחירה הזו לטווח הארוך, צריכים להתאים אותה לאופי העיצובי של הגינה שלנו, וחשוב מכל – חייבים גם לטפח אותה באופן קבוע.

כיצד נשמור על איכות הדשא והצמחים בבית שלנו?

 

בטיפוח הגינה שלנו ובשמירה עליה כשטח אסתטי ואיכותי, פעולות המפתח תמיד יהיו השקיה ודישון. עולם הדישון הוא עולם פשוט יחסית, כשלכל סוג של צמחייה דישון שרלוונטי אליה, וזוהי אינפורמציה שאנחנו מקבלים ברכישת הצמחים ובכל מקרה מדובר בתהליך שאנחנו מבצעים בפרקי זמן שאינם שכיחים יחסית. החלק השני של השקיה ודישון, שהוא כאמור ההשקיה, הוא חלק שחשוב להיות בו מתוכננים ויסודיים יותר. מאחר ואנחנו לא יכולים להסתובב עם משפך ולהשקות את כל הצמחייה בעצמנו מדי יום, אנחנו צריכים למצוא פתרון אוטומטי ואיכותי. אחד הפתרונות הוא כמובן הממטרה, אך פתרון איכותי לא פחות ואפקטיבי יותר מבחינת צריכת מים הוא פיתוח ישראלי דווקא – טפטפות. באמצעות טפטפות איכותיות אנחנו יכולים למדוד בצורה מדויקת את כמות המים שכל צמח ושתיל מקבל במהלך יום, ולהתאים את זה לצורך המדויק שלו – ולעשות הכל בתהליך פשוט, איכותי, לא מלכלך וחסכוני במים.

  • גינה ונוף - קמן עיצוב הבית ולייף סטייל

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן