האם אנו זקוקים לאדריכל בעיצוב הבית ?

הסבר קצר על מקצוע האדריכלות ועל חשיבותו לאורך השנים

נפתח בהגדרה קצרה. אדריכל, או ארכיטקט, הוא איש מקצוע שעוסק בתכנון מבנים (אדריכלות) מקצה לקצה, ולעתים קרובות תחומי התמחותו יכולים להיות גם תכנון עירוני, אדריכלות נוף או עיצוב פנים. לאורך מאות שנים, תפקידו של האדריכל היה לתכנן ולבצע את כל הבנייה מקצה לקצה, החל מתכנון חומרי הגלם והשלד וכלה בעיצוב קפדני של כל פרט ופרט בבניין. כיום, עבודתו של האדריכל מתרכזת בעיקר בתכנון, כשהאדריכל למעשה מוביל את תהליך הבנייה כשהוא מחשב את הפרטים הרלוונטיים לעבודתו ויוצר את הבניין היעיל ביותר מצד אחד והמעוצב ביותר מצד שני (כך שעבודתו היא למעשה גם בעלת מרכיב אומנותי).

בעולם מלא מהנדסים וקבלנים, למה אנחנו זקוקים לאדריכל?

במאות השנים האחרונות, עולם הבנייה מוצף במהנדסים ובקבלנים. הקבלנים הם אלה שמבצעים כיום למעשה את הבנייה עצמה מעשית, ואילו המהנדסים הם אלו שמתכננים את השלד ואת המערכות הפרקטיות השונות בבניין שלנו. לכן ברור שעולה השאלה – למה אנחנו זקוקים לאדריכל? עם זאת, למי שמעורה בפרטים ועבר תהליך של תכנון ובניית בית, התשובה לכך היא ברורה. האדריכל הוא איש החזון. ללא עבודתו האיכותית של האדריכל, לא ניתן לתכנן את הבית בצורה מעמיקה ואיכותית, ולא ניתן לחשב את הפרטים הרלוונטיים לתהליך הבנייה כמכלול – הכולל גם את איכות הבנייה והשלד וגם את עיצוב הפנים והחוץ של הבית שלנו.

איך נבחר את האדריכל הנכון לבנייה ולעיצוב של הבית שלנו?

 

השאלה למה אנחנו זקוקים לאדריכל נענית בתשובה ברורה – בשביל ליצור את תהליך הבנייה הנכון והאיכותי ביותר שמתוכנן בצורה האיכותית ביותר מקצה לקצה. עם זאת, חשוב לבחור באדריכל הנכון בכדי שתהליך זה כולו יתבצע בצורה איכותית. מה שאנחנו צריכים לחפש הוא אדריכל שהחזון שלו דומה למה שאנחנו מחפשים. כל אדריכל שמכבד את עצמו מחזיק בתיק עבודות – וכדאי שנעיין בהן ונראה אם מה שאנחנו מחפשים דומה לעבודותיו הקודמות. בנוסף, עלינו לוודא גם שהאדריכל גמיש ויצירתי מספיק בשביל לעמוד בדרישות ובגחמות שלנו, ויותר מכל אנחנו צריכים לבדוק שמדובר באיש מקצוע שיודע לתת לנו את המכנה המקיף ביותר – מתכנון הבניין ועד עיצוב הפנים.

  • אדריכל? - קמן עיצוב הבית

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן