27

Jun

כל הטיפים לעיצוב בית העץ שלכם

בתי עץ הפכו להיות טרנד פופולארי בארץ בשנים האחרונות. כמובן, מרבית הבתים בישראל מורכבים מלבנים ומבטון, עלות הבנייה שלהם גבוהה בהרבה, וכן עלות התחזוקה בעתיד. בארה"ב, במיוחד ברחבי החוף המערבי וכן באזורים רבים באירופה, מרבית הבתים הפרטיים עשויים מעץ. בנייתם מהירה וקלה, וכן עלות התחזוקה ושינויים עתידיים המתבצעים בבית, אינה מגיעה לעלות הגבוה של שיפוץ בית לבנים. מכאן, שרבים מעדיפים דווקא בית מעץ המעוצב בפשטות, ומשרה אווירה עתיקה וחמימה.

 

איך בונים בתי עץ?

 

בניגוד למחשבה הרווחת – שבתי עץ בנויים אך ורק מעץ – בפועל מדובר בשילוב של מספר חומרים. לרוב, הרצפה בנויה מבטון או ממסגרות ברזל (צבועות בחומר מונע חלודה) שעליהן מונחות שכבות עץ, המכוסות בחומר אוטם. הקירות לרוב בנויים מבלוקים עשויים מעץ מעובד, ומשולבות בחומר שאינו מתלקח. גם הגג משלב עץ עם חומרים אוטמים אחרים.

 

כאשר מרכיבים את הצנרת ואת מערכת החשמל לאחר בניית בית העץ, משתמשים בחומרים הכבים מאליהם, כך שגם במקרה של קצר אין סכנה של התלקחות, וגם חומרי הבידוד השונים אינם דליקים. במקרה של חשיפה לאש, חומרים אלה מתפוררים ומתפוגגים ואינם מעצימים את הבעירה.

 

 

הדגשת מוטיבים כפריים גם בעיצוב הבית

 

לאחר בניית בית עץ נוסיף לו עיצוב מתאים. סגנון זה מאופיין בריהוט מעץ טבעי צבוע בגווני חום או לבן לבית ולגינה וביצירות אמנות על הקירות, שלרוב כוללות אלמנטים כפריים או מאוירות בפשטות על גבי לוחות עץ טבעיים, בניגוד לסגנון המודרני המתכתי מעט. ניתן גם להוסיף אלמנטים של מטבח כפרי כמו אגרטלי זכוכית ובהם פרחי גינה או מפיות רקומות המשתלבות בכלי מטבח צבעוניים על שולחנות עץ פשוטים למראה.

 

המראה הכפרי מוסיף תחושה נעימה וחמימה של משפחתיות ונותן תחושה של מראה עתיק ומרשים, גם אם מדובר בבית חדש לחלוטין, שזה עתה נבנה. מעבר לשימוש בעץ טבעי, בעיצוב כפרי משולבים חומרים בצורתם הטבעית כמו אבן (אותה ניתן לשלב כבלוק שולחן האוכל או כשולחן הקפה בסלון), וכן ברזל טבעי בפרזול הידיות השונות או כרגלי שולחן עץ טבעי. כמו כן, ניתן להשתמש ברהיטים עשויים קש ככיסאות אוכל, כבסיס לספות ואפילו כבסיס למיטות בחדר השינה או בחדרי הילדים.

 

בית מעץ? עדיין הבטיחות מעל לכל

 

אף על פי שמעל ל-90% מהבתים בארה"ב בנויים מעץ, בישראל עדיין העץ נתפס כרגיש יותר מבחינת שריפה או נזקי מזג אוויר. בפועל, אזורים רבים בארה"ב, הסובלים משינויים קיצוניים של מזג האוויר כמו חום של מעל 40 מעלות בקיץ וכמו חורפים מושלגים בהם המעלות צונחות של מתחת לעשרים מעלות צלזיוס, בנויים דווקא מעץ, בשל יכולתו הגבוהה להתאים את עצמו לכל מזג אוויר.

 

 

לאחר בניית בית עץ, על מנת להגן על הבית מהתלקחות, צובעים את העץ בחומר מעכב בעירה בעיקר בקירות החיצוניים, וכמו כן משלבים גבס חסין אש שאינו מתלקח גם אם הוא חשוף לאש במשך זמן רב.

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן