27

Jun

מטבחים מעוצבים בבריקים

מטבחים מעוצבים בבריקים 

עיצוב בבריקים תופס תאוצה בשנים האחרונות, יתרונותיהם הרבים מאפשרים התאמתם לכל חלל, בין אם חללי פנים או חוץ, חללים רטובים וחללים יבשים, ויצירת אופי ואווירה כפרית, רומנטית וחמימה לבית.

התקנתם פשוטה ומהגוון העצום הופכים את חומר הגלם האיכותי, שרק משתבח עם הזמן לאחד ומהם היתרונות, החסרונות והדגשים ליישום נכון של הפתרון ואילו בריקים מומלצים?

היתרונות בחיפוי בריקים

  • התאמה לסביבה רטובה - בזכות חומר הגלם הטבעי ועמידותו לסביבה לחה ורטובה, ניתן לשלבו במטבחים וחללי רחצה, הוא אינו סופח מים, ואף מהווה שכבד בידוד מרגש, נזילות ולכלוך. 
  • עיצוב במראה כפרי - בריקים הם החומר הטבעי והמתאים ביותר לקבלת תוצאה של מראה חמים, פשוט וטבעי, אשר מתכתב היטב עם בישול בסביבה אותנטית, ושמירה על אווירה חמימה וביתית. 
  • מגוון רחב המאפשר עיצוב דינאמי - קיימים שלושה סוגים מרכזיים של בריקים: בריקים מפירוק, בריקים במראה רטרו ובריקים במראה אבן טבעית. כך שניתן ליצור מטבחים בהירים, כהים וניטרליים, הגוונים הטבעיים משתלבים עם כל סוג של חיפוי למשטחי עבודה ואחסנה.  

חסרונות בעיצוב בריקים ודרכים להתגבר עליהם:

  • עיצוב דומיננטי, אשר אינו מתאים לכולם - הבריקים מעניקים אופי לחלל, מגדירים את הסגנון העיצובי שלו, ותומכים בו. על אף שניתן לשלב כל סגנון בבריקים, החל מעתיק, רטרו וכלה במודרני והייטקיסטי, ישנם לקוחות, שיעדיפו מראה נקי יותר ופחות מחוספס. 
  • קושי בטיפול שוטף - בשכבת החיבור בין הבריקים נוטה להצטבר לכלוך רב, עובדה המקשה על התחזוקה השוטפת לרבות ניקיון כתמי שמש ולכלוך, הנצבר כתוצאה מתהליכי עיבוד המזון. 

הדרך המומלצת להתגבר על קושי זה וליהנות מחיפוי איכותי, הנשמר לשנים רבות, היא באמצעות  הוספת שכבת הגנה נוספת, אשר מונעת את הידבקות תוצרי הבישול אל מרווחי הבריקים, ומאפשרת ניקוי קל ופשוט, באמצעות מטלית לחה בלבד.

אילו בריקים מומלצים:

הבריקים המומלצים מורכבים מחומר גלם טבעי, לרוב אבן ממחצבות, או חימר בעבודת יד. לבני האבן, אשר מנוסרת במפעלים ובעלת טקסטורות מכובסות, מלוטשות, מנוסרות או מסותתות, מאפשרות דינאמיקה עיצובית ולבני החימר הן לבני פירוק, אשר נשמרו במשך מאות שנים במבנים אירופאיים ויובאו לארץ. העיבוד הנרחב ואיכות חומר הגלם, מאפשר יצירת מראות משובחים, הנשארים רלוונטיים, ונטעמים היטב בחלל לאורך זמן.

  • למראה הרטרו - מומלץ לבצע שימוש בבריקים לעיצוב חם, אשר מגיעים בגווני אדמה וטרקוטה, ובעלי חיתוך א-סימטרי, אלמנט היוצר תנועה במרחב. 
  • למראה כפרי סולידי - מומלץ לבחור בריקים מעוצבים, או בריקים בעיצוב פנים לבן, אשר יוצרים קיר מעניין, המשלב מספר גווני אבן בהירים. הם מתאימים במיוחד לחללים קטנים, ומאפשרים יצירת רושם של חלל רחב וגדול יותר. 
  • למראה תעשייתי והייטקיסטי - אשר דומיננטי ביותר, ומאפשר הקטנה של חללים גדולים במיוחד, מומלץ לבחור בלבנים דומיננטיות בגוונים כהים, אשר מונחות בצמידות, עם שכבת בידוד והפרדה דקה בינהם.

 

אודותינו

לפעמים כל מה שצריך לשים לב אליו הוא הפרט הקטן שיוצר שינוי גדול. כשמדברים על עיצוב, המפתח הוא בפרטים, קטנים כגדולים הם אלו שיישרו אווירה, יכניסו פן עיצובי ושיקי ויהפכו כל חלל לעולם ומלאו. אנחנו החלטנו להביא לכם את הבשורה בעולם העיצוב והאדריכלות, אחרי ניסיון וידע שצברנו במשך שנים רבות. אנו שמחים לשתף אתכם בפרויקט הזה. פרויקט קמן למען כולם.

פרטיי יצירת קשר

רוצים לפרסם מאמר איכותי ורלוונטי

לעיצוב הבית פנים וחוץ ? 

ליצירת קשר  - לחצו כאן